اندازه طبیعی پروستات ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اخبار پزشکی ایران » اندازه طبیعی پروستات

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۱:۵۴

 کد خبر: 30568
 254 بازدید

اندازه طبیعی پروستات

اندازه طبیعی پروستات به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) اندازه طبیعی پروستات پروستات شما با سن چگونه تغییر می کند! اندازه پروستات با توجه به سن متغیر است. در افراد بالغ پروستات به اندازه گردو بوده ولی در افراد مسن بسیار بزرگتر می گردد. در محدوده سنی ۴۰ غده […]

اندازه طبیعی پروستات

اندازه طبیعی پروستات

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

اندازه طبیعی پروستات
پروستات شما با سن چگونه تغییر می کند!
اندازه پروستات با توجه به سن متغیر است. در افراد بالغ پروستات به اندازه گردو بوده ولی در افراد مسن بسیار بزرگتر می گردد. در محدوده سنی ۴۰ غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند که به اصطلاح هیپرتروفی خوش خیم پروستات نامیده می شود (BPH).

وزن پروستات در فرد بالغ سالم حدود ۲۰-۲۵ گرم و اندازه آن ۴×۲×۳ سانتی متر است.
۱) تا سن ۲۰: پروستات به اندازه یک گردو است و بیماریهایی که با منشا پروستات باشد بسیار کم است
۲) تا سن ۴۰: در بعضی از مردان بزرگی پروستات شروع می شود و در تا سن ۵۰ نزدیک به نیمی از مردان مشکلاتی با بزرگی پروستات خواهند داشت.
۳) تا سن ۶۰: بزر شدن پروستات به اندازه ای است که می تواند باعث مشکلات ادارای شایع ای مثل به سختی و مکرر ادرار کردن گردد که به علت افزایش فشار به اورترا و مثانه است. در این حالت بزرگی پروستات سبب بروز مشکلاتی در زندگی فرد خواهد شد مثل بی خوابی به دلیل بیدار شدن مکرر برای ادرار کردن.
۴) تا سن ۸۰: تقریباً ۸۰% مردان مشکلاتی ناشی از بزرگی پروستات را تجربه خواهند کرد. در واقع این مشکل چنان شایع است که می توان گفت همه مردان در این محدوده سنی آنرا تجربه خواهند کرد.
منبع: از سایت Medixelect.com


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار پزشکی ایران
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.