این چای گیاهی فوق‌العاده درمان سریع گلودرد ، آنفولانزا و عفونت سینوسی است

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

در لیست داروهای طبیعی چای پونه کوهی در صدر قرار دارد. پونه کوهی از خانواده نعناست، و به خاطر عطر و طعم بی نظیرش در آشپزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. قرن هاست که کاربرد این دمنوش گیاهی موثر در درمان بسیاری از بیماری ها اثبات شده است. پونه کوهی از چندین ماده مغذی از جمله تیمول و اسید رزمارینیک تشکیل شده، که وظیفه این آنتی اکسیدان های قوی در بدن تعمیر و بهبود سلول های آسیب دیده می باشد. این بار می خواهیم در نت نوشتچای پونه را برای درمان سریع گلودرد و آنفولانزا و عفونت به شما معرفی کنیم

خواص چای پونه کوهی

oregano 321746 1280 e1463413001592 - این چای گیاهی فوق‌العاده درمان سریع گلودرد ، آنفولانزا و عفونت سینوسی است

برگ پونه کوهی حاوی بیش از ۴۰ ترکیب مختلف دارویی شامل آنتی اکسیدان های بسیاری بوده، که کارشان محافظت سلول ها از رادیکال های آزاد است. همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده بوده و در تسکین و التیام دردهای گلو، مشکلات سینوس و عفونت ها نقش مهمی دارد. مطالعات اخیر نشان داده اند که عصاره پونه کوهی می تواند در بهبود سرطان موثر باشد. مجله بین المللی محصولات غذایی طی مطالعاتی اعلام کرد، نوشیدن چای پونه کوهی دارای نتایج آنتی اکسیدانی بوده و قادر است سطح کلسترول (ldl) را کاهش دهد. چای پونه کوهی یک معجون کامل طبیعی است که با تقویت سیستم ایمنی در حفظ سلامت بدن بسیار خوب عمل می کند.

موارد کاربرد چای پونه کوهی :

سرماخوردگی و سرفه، استرپتوکوکوس گلو و درمان سریع گلودرد ، گرفتگی بینی، سر درد، تورم غدد، آنفولانزا، عفونت گوش، سینوس، سوء هاضمه، سوزش معده، درد قاعدگی، مشکلات ادراری، یبوست، انگل، خستگی، کمر درد

طرز تهیه چای پونه کوهی

lemon balm tea e1466084356353 - این چای گیاهی فوق‌العاده درمان سریع گلودرد ، آنفولانزا و عفونت سینوسی است

برای تهیه چای پونه کوهی بهتر است که در صورت امکان از برگ تازه آن استفاده شود. ولی از آنجا که ممکن است بخواهید از برگ خشک شده پونه کوهی استفاده کنید ما در نت نوشتهر دو دستورالعمل را برایتان خواهیم گفت.

تهیه چای پونه کوهی با برگ تازه

مواد لازم :۲ فنجان آب و یک و نیم قاشق غذا خوری برگ تازه پونه کوهی

آب را جوشانده و برگ ها را ریز ریز کرده داخل یک فنجان می ریزید سپس آب را روی برگ ها ریخته و می گذارید به مدت ۵ -۱۰ دقیقه بماند، بعد بنوشید.

تهیه چای پونه کوهی با برگ خشک شده

مواد لازم : ۲ فنجان آب و ۱ قاشق غذا خوری پونه کوهی خشک شده

آب را جوشانده و پونه خشک را داخل یک فنجان بریزید سپس آب را اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند، بعد بنوشید.

منبع

برچسب ها:

:: سکسولوژی (18+) محرمانه های جنسی