با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اخبار پزشکی جهان » با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ - ۵:۳۲

 کد خبر: 33172
 292 بازدید

با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم!

با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم! جذب ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه از طریق مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد تا همراه با سبک زندگی مناسب بدنی قوی تر، سالم تر و عمر طولانی تر داشته باشیم. اگر این مواد به اندازه و به موقع به بدن […]

با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم!

با این نشانه‌های مهم بدن هشدار می دهد: کمک می خواهم!

جذب ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه از طریق مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد تا همراه با سبک زندگی مناسب بدنی قوی تر، سالم تر و عمر طولانی تر داشته باشیم. اگر این مواد به اندازه و به موقع به بدن نرسد، بدن ناچار واکنش هایی نشان می دهد که در واقع فریاد کمک خواهی است تا قبل از آن که مشکلی پیش آمده و اوضاع بدتر شود به آن رسیدگی کنید.

این شش فریاد کمک خواهی بدن را در نت نوشت امروز می خوانیم و از شما تقاضا می کنیم به هیچ وجه آن ها را دست کم نگیرید.

خشکی پوست

 

بزرگترین عضو بدن اگر ویتامین و آب لازم دریافت نکند خشک می شود، ترک می خورد و به خارش می افتد. این ها علائم هشدار بدن از طریق این عضو هستند. تا جایی که به خونریزی می افتد و در واقع درهای ورود انواع میکروب ها و ویروس و بیماری ها به بدن همین خراش های پوستی به ظاهر بی اهمیت هستند. پس این سپر حفاظتی را از طریق ویتامین E سالم و با طراوت نگه دارید.

بادام، سیب زمینی، تخمه آفتاب گردان، گردو، روغن زیتون و آووکادو را در برنامه غذایی تان بگنجانید تا هم رطوبت لازم را به پوست برسانید هم مشکلات قلبی را ترمیم کنید.

پسوریازیس
علائم هشدار بدن

این بیماری خود ایمنی پوستی که معمولا با بروز در آرنج ها و بازوها شروع می شود، می تواند تمام بدن را فراگیرد. این بیماری خود ایمنی که کمبود مواد معدنی آن را بدتر می کند هشداری است تا ویتامین A و ویتامین C بیشتری به بدن تان برسانید. خوردن هویج، سیب زمینی، کلم پیچ، پرتقال، گریپ فروت و فلفل قرمز از موادی است که این دو ویتامین را همراه با هم دریافت کنید.

موها و ناخن های شکننده
یکی دیگر از علائم هشدار بدن ناخن ها و موهای شکننده است که بر اثر کمبود کلسیم و ویتامین B این مشکل به وجود می آید. کلم پیچ، انجیر، پرتقال، بادام و آووکادو از سوپر غذاهایی است که مشکل موها و ناخن را حل می کند.

خونریزی لثه
کمبود ویتامین C عامل اصلی خونریزی لثه است. حتما پرتقال، گریپ فروت، کلم پیچ و فلفل قرمز را در برنامه غذایی تان بگنجانید.

گرفتگی عضلات و بی خوابی
منیزیم مواد معدنی است که نقش مهمی در کارکرد درست قلب، مغز و سلامت ماهیچه ها دارد. به منظور رفع کمبود منیزیم و تامین میزان مورد نیاز آن از سبزیجات سبزبرگ، بادام، انواع آجیل، زردآلو، آلو برقانی و موز استفاده کنید.

هوس یک غذای خاص
حتما دقت کنید ببینید بیشتر هوس چه خوراکی می کنید.

هوس شوری : نشان می دهد کلراید بدن تان کم است. از آجیل بوداده شور، کرفس استفاده کنید.

هوس شیرینی : نشان می دهد بدن فسفرکربن، کرومیوم، سولفور و تریپتوفان Tryptophan کم دارد. از میوه های حاوی فیبر زیاد و سیب زمینی استفاده کنید.

هوس غذاهای خام : اگر دلتان می خواهد پنیر یا سوشی (حاوی ماهی خام) بخورید، نشان می دهد مشکل گوارشی دارید. بهتر است غذاهای حاوی فیبرزیاد، میوه ها و سبزیجات سبزبرگ بیشتر بخورید.

هوس ترشی : عدم تعادل هورمون ها یا ازدیاد سموم کبد را نشان می دهد. آب فراوان بخورید و البته کمی لیموترش هم به آن اضافه کنید. از برنامه های سم زدایی که در نت نوشت خدمتتان معرفی کرده ایم غافل نشوید.

منابع


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان
ارسال دیدگاه