خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اخبار پزشکی جهان » خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۵

 کد خبر: 40074
 244 بازدید

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید! به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) در دنیای امروز خیلی از زنان از سندروم تخمدان پلی کیستیک رنج می‌برند. علت آن هر چه باشد شرایط سختی را مثل به هم خوردن تعادل هورمونی، درد ناحیه لگن بخصوص هنگام […]

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

در دنیای امروز خیلی از زنان از سندروم تخمدان پلی کیستیک رنج می‌برند. علت آن هر چه باشد شرایط سختی را مثل به هم خوردن تعادل هورمونی، درد ناحیه لگن بخصوص هنگام عادت ماهیانه، رشد موهای زائد، و از همه بدتر تولید بیشتر هورمون مردانه تستسترون در بدن زن است. هر چند به طور طبیعی کمی از هورمون مردانه در بدن زن وجود دارد، ولی وجود بیش از اندازه طبیعی آن در بدن زن مشکلات زیادی برایش ایجاد می‌کند. به هم خوردن تعادل هورمونی در زنان عامل به هم خوردن نظم عادت ماهیانه، چاقی، ناباروری، دردهای شدید کمر و حتی بروز دیابت نوع ۲ می‌شود.

زنان زیادی از این بیماری رنج می‌برند و درمان آن هم چندان راحت نیست. ولی با تغییر سبک و روش زندگی به خوبی می‌توان این بیماری را کنترل و عوارض آن را به شدت کاهش داد. در نت نوشت امروز راه های کنترل و کاهش نشانه های سندروم تخمدان پلی کیستیک را بخوانید.

 

کاهش وزن

زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک همیشه از چاقی رنج می‌برند. متاسفانه از دست دادن وزن در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک مشکل تر است. ولی از آن جا که چاقی خود عامل بروز بیماری های متعددی است بهترین کار این است که با پیروی از یک رژیم غذایی مناسب شخص وزن خود را کاهش دهد. این کار سخت است ولی غیر ممکن نیست.

چرا که تحقیقات نشان داده است با کاهش وزن ترشح هورمون ها به حالت طبیعی خود باز می‌گردد و بسیاری از علائم آزار دهنده این سندروم از بین می‌رود. پس اولین قدم برای کاهش وزن محدود کردن مصرف کربوهیدرات ها است. با یک بازنگری میزان نان، برنج، ماکارونی را در رژیم غذایی تان کاهش دهید.

حذف شکر

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

هر نوع ماده غذایی که حاوی شکر است باید از برنامه غذایی حذف شود. پس موقع خرید برای اقلام غذایی خانه هر نوع نوشابه یا غذا و میان وعده ای که حاوی شکر است از برنامه خرید خط خورده شود. به جز شکر به برچسب هایی که حاوی ساکاروز، شربت ذرت و دکستروز است توجه کنید تا در صورتی که این مواد در بسته غذایی یا نوشابه است خریداری نشود.

آب میوه ها، شربت ها، ماست یخ زده، اسموتی و انواع نوشابه ها را با دقت بررسی کنید و حتی الامکان آن ها را خریداری نکنید. چون بیشتر آن ها یکی از انواع شکر را در خوددارد.

در مورد کربوهیدرات میزان کم مصرف توصیه می‌شود ولی در مورد شکر و مواد قندی به کل آن را از برنامه غذایی تان حذف کنید. حتما یک برنامه سم زدایی شکر برای سلامتی بدن تان انجام دهید. در صورت نیاز به قند به دلیل افت فشار خون و تامین انرژی از قندهای طبیعی مثل عسل، خرما یا انجیر خشک یا میوه های حاوی قند مثل انبه استفاده کنید.

از استرس دوری کنید

متاسفانه استرس عامل بروز بیماری ها و ناراحتی های زیادی در بدن می‌شود. از طرف دیگر وجود یک بیماری با حضور استرس شدیدتر هم می‌شود. استرس زیاد باعث آزاد شدن هورمون  کورتیزول در خون شده به نوبه خود سطح انسولین و آندروژن را افزایش می‌دهد. با تولید بیشتر این هورمون ها در بدن استرس شدید شده و یک چرخه تکراری بوجود می‌آید که علائم سندروم را بدتر می‌کند.

سعی کنید از مدیتیشن، همراهی با دوستان صمیمی، تماشای فیلم های خنده دار، چای سبز، پیاده روی در طبیعت یا نگهداری از گل و گیاه برای آرامش بیشتر روحی و جسمی بهره بگیرید.

با یک بررسی کلی می‌توانید کارها و چیزهایی که باعث کاهش استرس شما می‌شود پیدا و از آن ها دوری کنید. بعد از مدتی متوجه می‌شوید با کاهش استرس علائم سندروم به شدت کاهش یافته است.

ابرای سندروم تخمدان پلی کیستیک طب سنتی کمک بگیرید

طب سوزنی چینی ها یا داروهای گیاهی طب سنتی ایران روش های خوبی برای کنترل و حتی درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک است. حتی اگر دارو خاصی مصرف می‌کنید با مشاوره با پزشک تان حتما از طب های مکمل استفاده کنید.

ریشه گل قاصدک، دارچین، و شیرین بیان از جمله داروهای خوب گیاهی است که همراه با سایر داروها یا طب سوزنی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

حتما یوگا بروید

تحقیقات نشان داده است تاثیرات ورزش یوگا بر جسم و روح تا آن اندازه موثر است که حتی باعث تغییرات در ژن های استرس می‌شود. حتما در یک کلاس یوگا ثبت نام کنید و با مربی خود در باره مشکلی که دارید صحبت کنید تا حرکات یا آساناهایی را به شما آموزش دهد که به خوبی از پس کنترل بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک برمی‌آید.

برخی از آساناهای یوگا علاوه بر کاهش وزن، سم زدایی بدن را نیز سبب می‌شود.

علاوه بر آن حرکات آرامش بخش یوگا استرس را به شدت کاهش می‌دهد. برای کسانی که اهل ورزش های سنگین یا رفتن به کلاس های بدن سازی نیستند، یوگا یک ورزش فوق العاده و همه فن حریف است. در واقع شما آرامش روحی و سلامت جسمی را با هم یک جا خواهید داشت.

آب های دتوکس مصرف کنید

خانم‌ها سندروم تخمدان پلی کیستیک را به راحتی بدون دارو درمان کنید!

تحقیقات متعددی در مورد تاثیر آب بخصوص آب های سم زدا یا دتوکس بر روی سلامتی بدن انجام گرفته است. این آب ها نه تنها باعث کاهش وزن، سلامتی و شادابی پوست و مو می‌شود بلکه باعث بهتر شدن سوخت و ساز سلولی، تنظیم هورمون ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

آب های سم زدا با ایجاد محیط قلیایی در بدن حتی باعث تقویت باروری می‌شود.

سیگار نکشید

سیگار نه تنها برای کل سلامتی بدن مضر است و باعث بروز انواع سرطان ها می‌شود، قدرت باروری را هم کاهش می‌دهد. تحقیقات متعددی که در این مورد انجام شده است نشان داد زنانی که سیگار می‌کشند هورمون تستسترون بیشتری در بدن شان تولید می‌شود و سطح انسولین خون شان بالا می‌رود که هر دو شرایط بدتری برای شدت بخشیدن به علائم بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک و دیابت نوع ۲ فراهم می‌کند. پس هر چه زودتر این عادت را ترک کنید.

هر چند علائم بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک آزاردهنده است ولی تحقیقات نشان داده است با تغییر سبک زندگی و رعایت یک رژیم غذایی سالم بخصوص در زنانی که از بیماری های دیگر هم رنج می‌برند، بیماری به میزان زیادی کنترل و علائم آن به شدت کاهش نشان می‌دهد.

 

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان
ارسال دیدگاه