رشد قدی کودکان با تغذیه سالم ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» » رشد قدی کودکان با تغذیه سالم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۸:۵۱

 کد خبر: 33317
 79 بازدید

رشد قدی کودکان با تغذیه سالم

رشد قدی کودکان با تغذیه سالم به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) یک متخصص تغذیه گفت: توجه به رژیم غذایی کودکان، ضروری است زیرا این گروه سنی در حال رشد هستند. ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در گفتگو با برنامه یک نکته یک متخصص شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه […]

رشد قدی کودکان با تغذیه سالم
یک متخصص تغذیه گفت: توجه به رژیم غذایی کودکان، ضروری است زیرا این گروه سنی در حال رشد هستند.

ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در گفتگو با برنامه یک نکته یک متخصص شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه بدن ما نیاز به ۵۰ ریز مغذی و مقادیر زیادی آنتی اکسیدان دارد، گفت:  بنابر عادت و ذائقه وعده های غذایی آنها تنها در چند خورش خلاصه می شود و خود را از سایر غذاهای دیگر محروم می کنند باید به منظور حفظ سلامتی به برخی نکات توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: بدن هر فرد به انرژی دریافتی حاصل از سوخت و ساز  پروتئین نیاز دارد همچنین باید انرژی لازم را برای فعالیت های ارادی و غیر ارادی تامین کند و حتی فرد از رنگ و بوی غذاها لذت ببرد.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: رژیم غذایی هر فرد باید ۵۰ ریز مغذی را به بدن برسانند که شامل ۱۳ ویتامین، ۱۶ ماده معدنی ، ۲۰ اسیدآمینه ضروری و غیر ضروری، شماری آنتی اکسیدان، تک قندی ها، دوقندی ها، چند قندی ها، روغن های اشباع شده و اشباع نشده تک باندی و اشباع نشده چند باندی است.

مظهری تصریح کرد: توجه به رژیم غذایی کودکان، ضروری است زیرا این گروه سنی در حال رشد هستند و به دلیل فعالیت های ارادی و غیرارادی به انرژی بیشتری نیاز دارند.

وی عنوان کرد: والدین باید به تغذیه کودک بسیار توجه کنند زیرا تغذیه آنها بسیار مهم تر از تغذیه بزرگسالان است و بی توجهی به آن،افزون بر ضعیف شدن بدن کودک او را در خطر ابتلا به بیماری ها قرار می دهد و رشد کودک را دچار اختلال می کند.

مظهری اظهار کرد: باید به رژیم غذایی کودکان توجه ویژه داشت و غذاهای متنوع و مغذی برای آنها تهیه کرد و این نکات را به طور مستمر به خانواده ها یادآوری کرد.

منبع


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.