ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اخبار پزشکی جهان » ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۵

 کد خبر: 20622
 232 بازدید

ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا

ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) سازمان بهداشت جهانی بتازگی از کشف یک بیماری ناشناخته و مرگبار جدید در آفریقا خبر داده است که در مرحله نخست ۱۳ شهروند جمهوری لیبریا در غرب این قاره را از پای […]

ظهور یک نوع بیماری مرگبار و ناشناخته در آفریقا

سازمان بهداشت جهانی بتازگی از کشف یک بیماری ناشناخته و مرگبار جدید در آفریقا خبر داده است که در مرحله نخست ۱۳ شهروند جمهوری لیبریا در غرب این قاره را از پای در آورده.

 نشریه آمریکایی هافینگتن پست به نقل از دکتر الکس گاساسیرا، نماینده سازمان بهداشت جهانی در لیبریا با اعلام این موضوع افزود: این بیماری ناشناخته از ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت) ۳۰ شهروند دیگر این کشور را نیز به شدت بیمار کرده است که درمانی برای آنها نیز نمی توان متصور بود.
وی در گفت وگو با این نشریه اضافه کرد: تاکنون هیچ متخصص و پژوهشگر مسائل بهداشتی در جهان نتوانسته این بیماری مزمن را که با مسمومیت کشنده همراه است، آسیب شناسی و راه حلی برای آن پیدا کند.

این متخصص بیماری های خاص از منفی بودن آزمایش های تشخیصی ابولا و لاسا که آنها نیز تا چندی پیش ناشناخته بودند، خبر داد و افزود: طبق اطلاعات به دست آمده از ۲۳ آوریل تا ۴ مه (۴۱ اردیبهشت) ۴۳ فرد بزرگسال از یک منطقه در نزدیکی مونرویا پایتخت جمهوری لیبریا به این بیماری مبتلا شده اند، که هنوز نمی توان درمانی برای آن شناسایی کرد.
دکتر کاته، یک فوق تخصص دیگر سازمان بهداشت جهانی نیز در گفت وگو با این نشریه، از ادامه تحقیقات تشخیصی سازمان های بهداشتی و درمانی بین المللی در باره این بیماری خبر داد و علائم بیماری را شامل تب، تهوع، استفراغ و اسهال اعلام کرد و گفت: تا لحظه انجام مصاحبه تصور می شد که علت این بیماری استفاده از غذاها و آب آلوده باشد که بر اساس آزمایشات مکرر این فرضیه باطل اعلام شد.

 

منبع:ایرنا

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان , بیماری ها
ارسال دیدگاه