علت اصلی میگرن ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» » علت اصلی میگرن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱

 کد خبر: 40737
 134 بازدید

علت اصلی میگرن

علت اصلی میگرن به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) یک متخصص مغز و اعصاب گفت: ژنتیک مهم‌ترین علت بروز میگرن در افراد است اما نمی‌توان مشخص کرد که چد درصد افراد خانواده ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. دکتر حسین دلاوربا بیان این مطلب افزود: میگرن بیماری مزمن […]

علت اصلی میگرن
یک متخصص مغز و اعصاب گفت: ژنتیک مهم‌ترین علت بروز میگرن در افراد است اما نمی‌توان مشخص کرد که چد درصد افراد خانواده ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

دکتر حسین دلاوربا بیان این مطلب افزود: میگرن بیماری مزمن محسوب می‌شود و فرد باید کارهایی انجام دهد که سردرد به سراغش نیاید. میگرن انواع خفیف، متوسط و شدید دارد و برخی حملات آزار دهنده و برخی حملات کمتری را تجربه می‌کندد.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوان از میگرن پیشگیری کرد باید یکسری درمان غیر دارویی انجام داد و در مواردی که بیمار حملاتش بیشتر از چند روز در ماه باشد باید درمان داروئی را هم شروع کند.

دلاور تصریح کرد: یکسری از درمان‌ها مربوط به موارد غیر دارویی مثل پرهیز از استرس، کاهش ورزش‌های استقامتی، داشتن خواب استاندارد نه زیاد و نه کم(حدود هشت ساعت)، نگاه نکردن به نورهای چشمک زن نظیر مانیتور و تلفن همراه و … است.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: اگر فرد به استناد کتاب‌های علمی‌پنج حمله در ماه داشته باشد می‌توان گفت با این موضوع درگیر است، البته گاهی ممکن است حمله ای به فرد دست دهد که سه روز طول بکشد و اگر دو حمله داشته باشد ۶ روز درگیر این میگرن می‌شود.

وی تاکید کرد: ژنتیک در بروز میگرن بسیار موثر است، اما نمی‌توان مشخص کرد که چند درصد افراد خانواده ممکن است که به این بیماری دچار شوند. به عنوان مثال در خانواده‌هایی که پدر یا مادر خانواده دچار میگرن هستند فرزندان هم دچار آن می‌شوند.

دلاور با بیان اینکه عوامل محیطی هم در بروز میگرن یا تشدید آن می‌تواند موثر باشد، تصریح کرد: آلودگی هوا و استرس محیطی مثل آلودگی‌های صوتی و سختی کار و … نیز می‌تواند بر تشدید میگرن اثر گذار باشد.

منبع


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.