هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اخبار پزشکی جهان » هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۵:۲۳

 کد خبر: 41502
 408 بازدید

هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) مردان از خود در برابر بیماری های جنسی واگیردار مراقبت کنند بیماری های جنسی واگیرداری وجود دارند که به محض برقراری ارتباط جنسی به فرد مورد نظر منتقل میشوند. یکی ازاعضای هیئت مدیره انجمن اورولوژی ایران که […]

هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

مردان از خود در برابر بیماری های جنسی واگیردار مراقبت کنند

بیماری های جنسی واگیرداری وجود دارند که به محض برقراری ارتباط جنسی به فرد مورد نظر منتقل میشوند. یکی ازاعضای هیئت مدیره انجمن اورولوژی ایران که مسئولیت برگزاری روز ملی سلامت مردان در ایران را برعهده دارد در خصوص شیوع بیماریهای واگیردار جنسی در مردان و همچنین عوارضش برای کل جامعه هشدار داده است که در ادامه صحبت های ایشان را میخوانید.source - هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

بیماری های جنسی

ایشان با اعلام این مطلب که انواع خطراتی که مردان را به واسطه جنسیت، نوع کارهایی که انجام می دهندو شیوع بیشتر برخی از بیماری ها که سلامتی آنها را تهدید می کند بر اهمیت برگزاری” روز ملی سلامت مردان” وتوجه دادن مردان کشور به بیماری هایی که در کمین شان است می افزاید.

شایع ترین بیماری های واگیر جنسی در کشور

عضو هیات مدیره انجمن اورولوژی ایران ادامه داد:در کشورهای پیشرفته یا درحال توسعه ،بیش از آن که بیماری های واگیردار و عفونی به جامعه آسیب برسانند بیماری های غیرواگیر آسیب رسان هستند.کما این که در کشورهای پیشرفته هم همین گونه می باشد.

وی هشدار داد:به دلیل تغییر سبک زندگی، کم تحرکی و گرفتار شدن بخش قابل توجهی ازمردان در زندگی شهری،متاسفانه بیماری های قلبی- عروقی،دیابت و برخی سرطان های خاص مردان
در دنیا و کشور ما شیوع به نسبت بالایی دارد که باید درراستای پیشگیری و اطلاع رسانی دراین باره قدم های جدی برداشت.

جراح و متخصص بیمارهای کلیه و مجاری ادرار همچنین افزود:اما درعین حال بیماری های عفونی مردان نیز در دنیا و ایران درحال شیوع است که البته برایشان پیشگیری و درمان های مناسب داریم.
وی افزود :این درحالی است که بیش از آن که درمان در مورد آنها نقش کنترل کننده داشته باشدآگاهی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد:تعداد این بیماری ها کم نیست اما آنچه به نظر انجمن ارولوژی ایران امسال به دغدغه مهمی طی سال های اخیر تبدیل شده شیوع بیماری های واگیر جنسی در مردان ایرانی است که باید به دقت مورد نظرقرارگیرد.

%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C %D9%87%D8%A7%DB%8C %D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C - هشدار به مردان درباره شیوع بیماری های جنسی واگیردار

بیماری های جنسی

عضو هیات مدیره انجمن اورولوژی ایران همچنان افزودند :حال آن که متأسفانه به دلیل شرایط فرهنگی کشور ما، کمتر در خصوص این بیماری ها صحبت می شود.و این در صورتی است که برخی از این بیماری ها در جامعه به طور خزنده و زیر پوستی رو به افزایش است که درصورت عدم توجه و پیشگیری سریع می تواند به عنوان یک بمب ساعتی خطرناک عمل کند.

وی تصریح کرد:به همین دلیل موضوع خاصی که امسال در روز سلامت ملی مردان روی آن تأکید بیشتری داریم سلامت در حیطه بیماری های منتقله از راه جنسی است؛ تا خانواده ها را از این مهم مطلع کنیم.

مردان کمتر از زنان به سلامتی شان اهمیت می دهند

این ارولوژیست خاطرنشان کرد:بر اساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده که مردان نسبت به زنان به سلامت خود توجه کمتری دارند و این امر در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه نیز کم و بیش یکسان است.
حتی در کشورهای پیشرفته هم مردان به دلیل ویژگی های اجتماعی و ذهنی در مراقبت از سلامت خود نسبت به خانم ها سهل گیر تر هستند.

وی یادآور شد:بنابراین شیوع برخی از بیماری های مهم مانند سرطان ها؛دیابت و بیماری هایی که در پی مصرف سیگار و یا سوء مصرف الکل و مواد مخدرو همچنین عادات غذایی نا مناسب ایجاد می شوند نیز در مردان بیشتر از زنان است.

عضو هیئت مدیره انجمن ارولوژی ایران اظهار کرد:خوشبختانه امسال تفاهم نامه ای را با انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی نیز به امضاء رساندیم تا از امکانات و مراکز درمانی وابسته به این انجمن نیزدرروزملی سلامت مردان به نحو مطلوب و درراستای خدمات رسانی بهتر و گسترده تر به مردان درسراسر کشور بهره مند شویم.

گفتنی است ششم اسفند هرسال مصادف با روز ملی سلامت مردان در کشور است.

 

 

منبع


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.