چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟ ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اخبار پزشکی جهان » چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۹:۱۷

 کد خبر: 44575
 525 بازدید

چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟

چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟ به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) بعداز ماه‌ها انتظار برای رشد جنین‌تان از میلی‌متر به سانتی‌متر در شکم‌تان، حالا شما در سه ماهه دوم به سر می‌‌برید و می‌توانید هر گونه حرکت جنین را احساس کنید؛ لگد زدن، چرخیدن، حرکت کردن به […]

چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟

چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

بعداز ماه‌ها انتظار برای رشد جنین‌تان از میلی‌متر به سانتی‌متر در شکم‌تان، حالا شما در سه ماهه دوم به سر می‌‌برید و می‌توانید هر گونه حرکت جنین را احساس کنید؛ لگد زدن، چرخیدن، حرکت کردن به همراه شادی، خنده شما و همسرتان!
مشاهده و تجزیه و تحلیل این حرکت‌های ظریف و شدید در شکم به منظور درک رشد یا ناهنجاری جنین اجتناب ناپذیر است. اگر شما احساس اسپاسم کردید، یک حرکت ریتمیک طولانی  یا یک انقباض پرشی در شکم باید مطمئن باشید که کوچولوی‌تان شروع به سکسکه کرده است. نگران نباشید این سکسکه پیامی است که نشان می‌دهد سیستم تنفسی و رشد کودک خوب است.

چرا سکسکه می کند؟
سکسکه جنین در بارداری مقیاس مناسبی برای پی بردن به الگوهای در حال رشد جنین است. جنین چطور در رحم مادر سکسکه می‌کند؟ سکسکه در نوزادان تنها بعد از آن که سیستم عصبی مرکزی کامل شده و تنفس نوزاد تکمیل شد، امکان‌پذیر است. در واقع سکسکه جنین در سه ماهه اول منشا می‌گیرد اما در سه ماهه دوم و سوم خود را آشکار می‌کند.
سکسکه مانند یک نیش ظریف زنبور عسل است که در شکم متورم مادر باعث ایجاد حرکات آشکار در شکم می‌شود. جنین برای مدت زمان طولانی و عمدتا هر روز این کار را انجام می‌دهد.

80042 890 - چرا جنین در رحم سکسکه می کند؟

آمادگی برای تولد
جنین‌هایی که فعال هستند و بارها و بارها حرکات تند در شکم‌تان انجام می‌دهند، آنهایی هستند که برای تولد بی‌قرار هستند. این سکسکه جنین ظاهرا بی‌صبری و ایجاد آمادگی برای تغذیه با شیر مادر را نوید می‌دهد. بنابراین زمانی که نوزاد به دنیا می‌آید در نقاط مختلف بدن‌شان نقاط قرمز رنگی دیده می‌شود که آنها مکیده‌اند.

انقباض دیافراگم
این سکسکه ‌ها می‌تواند واکنش سیستم تنفسی جنین به اسید آمنیوتیکی که در آن قرار دارد باشد. بعد از تشکیل سیستم عصبی اسید آمنیوتیک می‌تواند در داخل و خارج از ریه جنین باعث ساخت دیافراگم شود.

فشرده شدن بند ناف
این یکی از بیماری‌های جدی است که می‌تواند زندگی جنین را به خطر بیندازد. این اتفاق زمانی می‌افتد که جنین در تامین هوا دچار مشکل است چون بند ناف در حین چرخیدن به دور گردن نوزاد پیچیده است. اگر خانمی در سه  ماهه دوم یا سوم متوجه شود که تعداد سکسکه‌های جنین کم شده است بلافاصله باید به پزشک مراجعه کند.

خودتان بررسی کنید
تلاش کنید از هر حرکت جنین‌تان لذت ببرید و از این حرکات به عنوان علامتی در جهت سلامت او کمک بگیرید. برای این که بهتر است هرگونه حرکت نوزاد را ثبت کنید.
همیشه حرکات جنین را تجزیه و تحلیل کنید و اگر لازم شد با پزشک در این باره صحبت کنید. برای اطمینان از حرکات جنین می‌توانید سونوگرافی نیز انجام دهید تا از سلامت جنین مطمئن شوید.

 

 

 

 

 

 

 

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار پزشکی جهان
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.