از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟ ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۳:۴۱

 کد خبر: 39991
 100 بازدید

از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟

از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟ به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) در مورد استفاده از روغن خردل ضد و نقیض های زیادی وجود دارد. بعضی معتقدند سمی است و بعضی آن را یک روغن گیاهی خوب برای درمان التهابات، رفع بیماری های لثه […]

از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟

از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

در مورد استفاده از روغن خردل ضد و نقیض های زیادی وجود دارد. بعضی معتقدند سمی است و بعضی آن را یک روغن گیاهی خوب برای درمان التهابات، رفع بیماری های لثه و سلامت قلب می دانند. افرادی که به سمی بودن دانه های خردل اعتقاد دارند می گویند خیس کردن دانه های خردل که قبل از روغن گیری انجام می شود باعث آزاد شدن آنزیم هایی به نام میروسیناس myrosinase و سینیگرین sinigrin می‌شود که هر دو سمی است و از طریق دهان و پوست می تواند جذب بدن شود.

این که آیا می توانیم از خواص روغن خردل استفاده کنید یا نه نت نوشت امروز را بخوانید.

 

خواص روغن خردل

قبل از آن که عوارض جانبی روغن خردل را بررسی کنیم نگاهی داریم به خواص این روغن:

سلامت قلب

مطالعات نشان داده است که روغن خردل چربی های تک اشباعی و چند اشباعی است که هر دو باعث کاهش کلسترول بد خون می شود. کاهش کلسترول از جمله عوامل جلوگیری از بیماری های قلبی، چاقی، ناراحتی کلیوی و فشار خون است. هر چند این گروه از بیماران قبل از استفاده باید حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

ضدباکتریایی و ضد قارچی

روغن خردل از جمله روغن هایی است که خاصیت ضدباکتریایی و ضد قارچی دارد. این روغن به راحتی با هر نوع عفونت ناشی از باکتری ها و قارچ ها در دستگاه گوارش می جنگد و آن ها را از بین می برد. مطالعات نشان داده است روغن خردل به راحتی عفونت های ناشی از انواع قارچ ها مثل قارچ های از نوع تخمیری را از بین می برد.

سلامت پوست و تقویت مو

mustard oil benefits 300x157 - از فواید بی‌نظیر روغن خردل و عوارض جانبی آن چه می‌دانید؟

روغن خردل برای پوست و مو روغن مفیدی محسوب می شود. این روغن به دلیل داشتن ویتامین E از پوست و مو محافظت می کند. ماساژ پوست و پوست سر با روغن خردل باعث کاهش چین و چروک پوست و افزایش گردش خون در پوست سر می شود که عاملی برای رفع ریزش مو است. امگا ۳ موجود در روغن خردل از دیگر عوامل موثر در حفظ سلامت مو و پرپشت شدن آن است.

بیماری های لثه

تحقیقات متعددی از تاثیر روغن خردل در رفع بیماری لثه تاکید دارد. علت آن هم خاصیت ضدالتهابی و ضد باکتریایی روغن خردل است.

کاهش التهابات

خاصیت ضدالتهابی روغن خردل برای رفع دردهای مفصلی مناسب است. سلنیوم موجود در این روغن باعث کاهش التهابات شده تاثیر ضد درد دارد و مثل یک مسکن عمل می کند.

دوستدار محیط زیست

افرادی که به سلامت محیط زیست اهمیت می دهند، اعتقاد دارند این روغن می تواند جایگزین خوبی برای استفاده از سوخت های فسیلی باشد که فقط باعث آلودگی هر چه بیشتر محیط زیست و کره زمین می شود.

آرامش بدن

ماساژ با روغن خردل آرامش هر چه بیشتر بدن را به همراه دارد. علت آن هم این است که روغن خردل باعث گردش هر چه بیشتر خون در پوست می شود. با افزایش سطح اکسیژن در پوست روغن خردل بخصوص در ترکیب با روغن های مخصوص ماساژ مورد استفاده قرار می گیرد تا تاثیر بخشی ماساژ بیشتری شود.

عوارض جانبی روغن خردل

عوارض جانبی روغن خردل در برابر فوایدش ناچیز است. فقط به دلیل آن که بعضی از افراد قبل از روغن گیری دانه ها را خیس می کنند سم آزاد می شود که در بعضی افراد باعث بروز واکنش هایی می شود. به همین دلیل موسسه دارویی آمریکا استفاده از روغن خردل را فقط برای دو مورد ۱) برای ماساژ پوست نوزادان تازه متولد شده یا ۲) افرادی که مشکلات تغذیه ای مثل حساسیت به بعضی ازمواد غذایی یا نارحتی های قلبی دارند ممنوع کرده است.

در صورتی که سابقه حساسیت به غذاهایی مثل بادام زمینی دارید، بد نیست قبل از استفاده مقدار بسیار کمی از این روغن را روی پوست داخلی مچ امتحان کنید تا در صورت بروز حتی کمی قرمزی از مصرف آن اجتناب کنید.

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.