دانش‌آموزان تمایلی به شیرهای توزیعی در مدارس ندارند ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » دانش‌آموزان تمایلی به شیرهای توزیعی در مدارس ندارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ - ۹:۰۷

 کد خبر: 33151
 53 بازدید

دانش‌آموزان تمایلی به شیرهای توزیعی در مدارس ندارند

دانش‌آموزان تمایلی به شیرهای توزیعی در مدارس ندارند به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طعم و مزه شیرهای توزیعی در مدارس را مورد پسند دانش‌آموزان ندانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان از این شیرهای توزیعی استقبال نمی‌کنند. ، فاطمه سعیدی  با بیان اینکه عادت […]

دانش‌آموزان تمایلی به شیرهای توزیعی در مدارس ندارند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طعم و مزه شیرهای توزیعی در مدارس را مورد پسند دانش‌آموزان ندانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان از این شیرهای توزیعی استقبال نمی‌کنند.

، فاطمه سعیدی  با بیان اینکه عادت تغذیه‌ای هر فرد از خانواده شکل می‌گیرد و همزمان با بازگشایی مدارس باید این عادات در بین دانش‌آموزان اصلاح شود، درباره آمار نگران‌کننده مصرف بیش از حد مواد ناسالم غذایی در میان دانش آموزان، گفت: این عادت ناسالم به همراه دانش آموز به مدرسه می‌آید و حتی می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش می‌توانند در مدرسه نقش اصلاحی برای عادت سالم غذایی دانش آموزان ایفا کند، به یکی از اقدامات این وزارتخانه برای اصلاح عادت غذایی دانش‌آموزان اشاره و عنوان کرد: توزیع شیر در مدارس یکی از اقدامات آموزش و پرورش در این راستا بود که متاسفانه به صورت نامنظم و بدون نظارت صورت می‌گرفت و همین نبود نظارت موجب شد که آموزش و پرورش اهتمام جدی برای ادامه این مسیر نداشته باشد.

وی با اشاره به سابقه چندین ساله مدیریتی خود در مدارس، اظهار کرد: متاسفانه دانش آموزان تمایلی به خوردن شیرهای توزیع شده توسط آموزش و پرورش ندارند و نیاز است در این خصوص تجدید نظر جدی صورت گیرد؛ به این صورت که مزه و طعم این شیرها بهبود پیدا کند.

سعیدی با بیان اینکه علاوه بر طعم باید بسته‌بندی شیرهای توزیعی میان دانش آموزان نیز تغییر کند، افزود: اولیای مدارس نیز باید نظارت مناسبی بر مصرف شیر دانش‌آموزان داشته باشند تا هزینه کلانی که در این خصوص می‌گیرد، به نتیجه برسد.

عضو کمیته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اصلاح الگوی غذایی دانش‌آموزان از طریق جلسات اولیا و مربیان باید به خانواده‌های دانش‌آموزان نیز انتقال داده شود تا این آگاهی در خانواده‌ها نیز ایجاد شود که نسبت به اصلاح الگوی غذایی اقدام کنند.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه