روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۶:۱۲

 کد خبر: 40053
 92 بازدید

روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند! به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) گیاه مریم گلی خواصش فقط به یک دم کرده گیاهی محدود نمی‌شود. وقتی روغن مریم گلی پر از آنتی اکسیدان را می‌گیرند به دلیل خواص ضدقارچی، ضدمیکروبی و […]

روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

گیاه مریم گلی خواصش فقط به یک دم کرده گیاهی محدود نمی‌شود. وقتی روغن مریم گلی پر از آنتی اکسیدان را می‌گیرند به دلیل خواص ضدقارچی، ضدمیکروبی و ضد التهابی یک داروی گیاهی پرخاصیت و بدون خطر تولید می‌شود که کاربردهای فراوانی دارد. با خواص روغن مریم گلی در نت نوشت امروز آشنا شوید و از این داروی طب سنتی قدیم ایران بهره بگیرید.

روغن مریم گلی از بین برنده عفونت ها

خاصیت ضدقارچی روغن مریم گلی آن را به یکی از بهترین درمان ها برای عفونت های داخلی و خارجی بدن تبدیل کرده است. کافی است کمی از روغن مریم گلی را بر روی عضوی که دچار عفونت شده بگذارید و شاهد درمان فوری آن باشید. عفونت های پوستی و قارچ پا از جمله بیماری های پوستی است که به راحتی با روغن مریم گلی مداوا می‌شود.

 

تسریع روند درمان

خاصیت ضدمیکروبی روغن مریم گلی علت اصلی سرعت بخشیدن به روند درمان است. در صورتی که زخم یا عفونت باکتریایی وجودداشته باشد با استفاده از چند قطره روغن مریم گلی در کنار درمان ها خوراکی آنتی بیوتیکی، زخم سریع تر خوب می‌شود.

ضدالتهابی

sage essential oil FI 300x157 - روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

در صورتی که شخص سابقه بیماری التهابی دارد، روغن مریم گلی یکی از درمان های خوب برای درمان آن محسوب می‌شود. در صورتی که می‌خواهید از این روغن به صورت خوراکی استفاده کنید، حتما آن را از جای مطمئنی بخرید. می‌توانید از چای مریم گلی برای التهابات داخلی و روغن آن برای التهابات پوستی استفاده کنید.

ضدعفونی کننده

به دلیل خاصیت ضدمیکروبی روغن مریم گلی می‌توان هنگام تعویض باند زخم ها چند قطره از روغن را روی زخم ریخت. در این صورت از تولیدکننده های معتبر روغن را تهیه نمایید که کاملا دربسته و ضدعفونی شده است.

ضد درد

روغن مریم گلی مثل یک مسکن عمل می‌کند. به همین دلیل در صورت بروز دردها یا اسپاسم های عضلانی روش درمانی خوبی محسوب می‌شود. کافی است چند قطره از روغن را روی موضع ریخته و به ارامی ماساژ دهید. این روغن برای سینه درد هم موثر عمل می‌کند.

رفع مشکلات گوارشی

sage essential oil sage tea anti inflammatory 300x187 - روغن مریم گلی با خواص بی‌نظیرش شما را از هر پماد و دارویی بی‌نیاز می‌کند!

افرادی که از ناراحتی دستگاه گوارش رنج می‌برند به احتمال زیاد چای دم کرده مریم گلی را امتحان کرده اند و تاثیر آن را دیده اند. روغن مریم گلی هم مثل دم کرده اش تاثیر خوبی بر هضم غذا دارد. علاوه بر آن افرادی که از یبوست رنج می‎‌برند با استفاده از روغن مریم گلی به راحتی درمان می‌شوند. افراد مبتلا به رفلاکس معده هم با خیال راحت می‌توانند روغن مریم گلی را مصرف کنند و شاهد بهتر شدن بیماری باشند.

ضدعفونی خانه

به دلیل خواص ضدمیکربی، ضد قارچی و ضد باکتریایی روغن مریم گلی کافی است سه تا چهار قطره از آن را با یک لیوان آب مخلوط کرده و با استفاده از آب پاش در مکان هایی که احتمال می‌دهید میکرب یا قارچ و باکتری امکان رشد دارد بپاشید. با این کار، خانه را ضدعفونی کرده اید.

تنظیم هورمون زنان

روغن مریم گلی باعث فعال شدن هورمون استروژن در بدن زنان می‌شود. به همین دلیل افرادی که از سندروم علائم قبل از عادت ماهیانه، میگرن، ضعف، خستگی و بی خوابی رنج می‌برند روغن مریم گلی درمان کننده خوبی است.

سم زدایی

از دیگر خواص روغن مریم گلی سم زدایی بدن است. با خوردن روغن مریم گلی سموم از خون جمع آوری شده و از طریق عرق دفع می‌شوند.

طراوت و زیبایی پوست

آکنه تاثیر بسیار بدی روی پوست می‌گذارد. اسکارهای ناشی از آکنه و چین و چروک های بالارفتن سن را می‌توان بااستفاده از روغن مریم گلی از بین برد. این روغن باعث روشن شدن پوست هم می‌شود. به همین دلیل، امروزه روغن مریم گلی در بسیاری از محصولات زیبایی پوست استفاده می‌شود. آنتی اکسیدان موجود در روغن رادیکال های آزاد، چین و چروک و افتادگی پوست را از بین می‌برد.

اگر از روغن های تولید شده شرکت های بزرگ خریداری کنید مقدار استفاده از میزان روغن را در برگه های  داخل جعبه نوشته اند. همه بجز زنان باردار، و افراد مبتلا به هیستری و صرع می‌توانند از روغن مریم گلی استفاده کنند.

 

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.