لطفا مراقب باشید; دانشمندان ثابت کرده اند که قلب واقعا می شکند

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

دانشمندان می گویند که تجارب دردناک احساسی قلب شما را واقعا جریحه دار می کنند!

مسلما شما احساساتی از قبیل ناراحتی و نگرانی و یا ترس را تجربه کرده آید و یا مواقعی پیش آمده که گفته اید “قلبم را شکستی” و یا” من آن را در عمق وجودم احساس کردم” اما شاید هیچ وقت به تاثیرات فیزیکی این عبارات فکر نکرده باشیم و در عوض فقط به بعد روانی آن ها تمرکز کرده باشیم

اخیرا در یک تحقیق علمی ارتباط بین درد جسمی و روانی را کشف کرده اند. در یک مقاله علمی دو استاد برجسته روانشناسی دانشگاه ویرجینیای آمریکا، Robert Emery و Jim Coan، نظریه های بسیاری را راجع به ترکیبی از واکنش های روحی و جسمی در هنگام غم و اندوه مطرح کرده اند.
پروفسور می گوید که یکی از عوامل اصلی که این ادعا را ثابت می کند این است که محل درد فیزیکی و درد عاطفی در مغز یکسان است و این دو جدایی ناپذیرند .
دانشمندان هنوز هم از اینکه چگونه درد روحی منجر به درد فیزیکی می شود مطمئن نیستنداما تحقیقات اخیر از وجود مسیری بین ذهن و بدن خبر می دهد.
در سال ۲۰۰۹ روی منطقه‌ای از مغز به نام قشر کمربندی قدامی که مرکز تنظیم واکنش های احساسی است مطالعه ای انجام شد که نشان میدهد که چگونه یک صدمه عاطفی می تواند منجر زنجیره ای از صدمات بیولوژیکی شود.
به عنوان مثال در طی یک تجربه تنش زا و پر استرس قشر کمربندی قدامی باعث تحریک عصب و گوس می شود. عصب و گوس عصب دهم مغز است که از طریق سلیقه مغز به گردن و پس از آن به قفسه سینه و در نهایت به شکم متصل می شود.
تحریک بیش از حد این عصب باعث ایجاد درد و یا حالت تهوع می شود

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد