مرگ زودهنگام و ناگهانی به این افراد نزدیکتر است ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » مرگ زودهنگام و ناگهانی به این افراد نزدیکتر است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۶:۰۲

 کد خبر: 20401
 76 بازدید

مرگ زودهنگام و ناگهانی به این افراد نزدیکتر است

مرگ زودهنگام و ناگهانی به این افراد نزدیکتر است (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) نتایج مطالعات جدید محققان انگلیسی و اسکاتلندی نشان می‌دهد افزایش اندازه دور کمر هم می‌تواند ریسک مرگ زودهنگام را بالا ببرد  برای مرگ‌های ناگهانی و زودهنگام اگر تابه‌حال هزار و یک دلیل […]

مرگ زودهنگام و ناگهانی به این افراد نزدیکتر است

نتایج مطالعات جدید محققان انگلیسی و اسکاتلندی نشان می‌دهد افزایش اندازه دور کمر هم می‌تواند ریسک مرگ زودهنگام را بالا ببرد

 برای مرگ‌های ناگهانی و زودهنگام اگر تابه‌حال هزار و یک دلیل نگران‌کننده وجود‌داشت، از این به بعد می‌توانید به این فهرست یک دلیل دیگر را هم اضافه‌کنید.
چرا که نتایج مطالعات جدید محققان انگلیسی و اسکاتلندی نشان می‌دهد افزایش اندازه دور کمر هم می‌تواند ریسک مرگ زودهنگام را بالا ببرد.

این محققان عنوان می‌کنند با وجود افزایش اندازه دور کمر ریسک مرگ زودهنگام افزایش می‌یابد! این اما همه ماجرا نیست چراکه این اتفاق درحالی می‌افتد که حتی ممکن است شاخص توده بدنی(BMI) فرد، وزن سالمی را نشان دهد.

براین‌اساس محققان دریافته‌اند افرادی که دارای چربی اضافی در قسمت میانی بدنشان هستند، در مقایسه با افرادی که چربی بدن‌شان در قسمت‌های دیگر بدن پخش شده‌است، ۲۲ درصد بیشتر در معرض ریسک مرگ قرار دارند.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد ریسک مرگ ناشی از مشکلات قلبی ۲۵ درصد در افراد دارای چاقی(Overweight) میانی و شاخص توده بدنی عادی نسبت به دیگران بیشتر است. این ریسک برای افراد دارای چاقی میانی و BMI در حد چاقی، ۵۶ درصد بیشتر است.

در این مطالعه، محققان ۴۳ هزار شرکت کننده در نظرسنجی انجام شده در انگلستان و اسکاتلند را مورد بررسی قرار دادند. شاخص توده بدنی و اندازه دورکمر هر فرد در طول ۱۰ سال از لحاظ سابقه سلامت شان مقایسه شد.

به گفته امانوئل استاماتاکیس، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سیدنی استرالیا، ریسک ناشی از شکم بزرگ برای زنان و مردان یکسان است. این محقق می‌گوید: «چربی اضافی در اطراف شکم و کمر با مقاومت انسولین، کلسترول(Cholesterol) بالا و افزایش التهاب مرتبط است. همه اینها از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی هستند.»

 

منبع: شفا آنلاین

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه