میو میو کردن گربه چه معنی دارد؟

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

میو میو کردن گربه در به وجود آوردن نوعی حس مسئولیت پذیری در انسان ها است. همه ما می دانیم که این کار در واقع نوعی نقش بازی کردن است. گربه های بالغ برای یکدیگر میو میو نمی کنند؛ این بدان معنا است که هر وقت بخواهند به شیوه خود با انسان ها صحبت کنند، حتماً صدایی که در می آورند، حاوی پیامی به خصوص برای شخص شما می باشد. آیا در این مواقع، یعنی هنگام میو میو کردن گربهتان، احساس خاصی به شما دست نمی دهد؟ برای بررسی بیشتر این موضوع، در ادامه بانت نوشت همراه باشید.

ببخشید انسان!

m2 300x169 - میو میو کردن گربه چه معنی دارد؟

میومیوکردن های گربه تان صرفاً برای شما معنی دارد

هنگامی که گربه ها بچه هستند، برای مادرشان میو میو می کنند. آن جیغ جیغ های کوتاه به دلایل بسیاری ایجاد می شوند؛ برای آن که به مادرشان بفهمانند که گرسنه اند، سردشان است یا گم شده اند. اما هنگامی که بالغ می شوند، صحبت کردن با یکدیگر را متوقف می کنند. در این زمان، فقط برای جلب توجه انسان ها میو میو می کنند. علت آن نیز احتمالاً مشخص است؛ برای آنکه، آنچه را که می خواهند در اختیارشان قرار گیرد. ممکن است آن خواسته، غذا باشد، یا اینکه بگویند در به خصوصی را برایشان باز کنید یا حتی بخواهند گوششان را ماساژ بدهید. این میو میوها به قدری دقیق برنامه ریزی شده اند که قادرند سیم های ساز قلبتان را در راستای اهداف خود، تکان دهند و آهنگ دلخواه خود را بنوازند و به عبارتی، شما را از خواسته خود آگاه کنند.

 

زمانی که میو میو کردن گربه حاوی مفاهیم هشداردهنده هستند!

شدت و میزان میو میو کردن گربه ها متفاوت است اما حتی گربه های پرحرف مثل گربه های نژاد سیامی، موجودات دوست داشتنی هستند و این صداها، ذره ای از علاقه صاحب حیوان به گربه خود نمی کاهد.

در مواقعی میو میو کردن گربه بیانگر یک نوع مشکل در حیوان است، یعنی اگر گربه تان بیش از حد میو میو کرد، بهتر است جهت مطمئن شدن از اینکه خطری تهدیدش نمی کند، به یک دامپزشک مراجعه کنید. با توجه به ASPCA، بیماری های بیشماری می توانند باعث شود که به گربه تان احساسات غیرمعمولی مانند گرسنگی، تشنگی، خستگی یا تحریک دست دهد که هر کدام از این ها قادرند باعث میو میو کردن حیوانتان بشوند. اما به جز مواردی که ذکر شد، عمدتاً سایر میو میو کردن ها بیانگر مشکل خاصی نیستند.

نویسنده: علیرضا وفادار

منبع

 

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد