ویتامین‌هایی که خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » ویتامین‌هایی که خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۲:۰۱

 کد خبر: 38426
 82 بازدید

ویتامین‌هایی که خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند

ویتامین‌هایی که خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) بانوان پس از سن ۴۰ سالگی برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها را برای حفظ سلامت بدنشان باید مصرف کنند.  بدن خانم‌ها بعد از ۴٠ سالگی به انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها احتیاج دارد و آن‌ها […]

ویتامین‌هایی که خانم‌ها پس از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند
بانوان پس از سن ۴۰ سالگی برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها را برای حفظ سلامت بدنشان باید مصرف کنند.

 بدن خانم‌ها بعد از ۴٠ سالگی به انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها احتیاج دارد و آن‌ها برای آنکه بتوانند سلامت خود را تضمین کنند مصرف این مکمل ها را نباید فراموش کنند.

B١٢ عملکرد قلب و خون را تنظیم می‌کند

ویتامین B١٢ مهمترین ویتامینی است که خانم‌ها باید آن را مصرف کنند زیرا پس از ۴٠ سالگی این ویتامین به سختی به بدن جذب می‌شود B١٢ سبب می‌شود تا خون و مغز به خوبی کار کنند این ویتامین را می‌توان در گوشت، مرغ، ماهی، لبنیات و تخم مرغ پیدا کرد.

مصرف کلسیم را فراموش نکنید

کلسیم سبب محکم شدن استخوان‌ها می‌شود و از آنجایی که اغلب خانم‌ها دچار بیماری پوکی استخوان هستند باید مصرف هر روزه این ویتامین را در برنامه روزانه خود قرار دهند کلسیم را می‌توانید از طریق خوردن لبنیات، سویا، کلم بروکلی و اسفناج به دست آورید.

ویتامین D محافظ  سلامت بدن

ویتامین D از بدن در برابر تغیراتی که به سبب بالا رفتن سن ایجاد می‌شود محافظ می‌کند و کمبود این ویتامین سبب ایجاد عارضه قلبی، سرطان سینه و دیابت در بانوان می‌شود ویتامین D در ماهی و فرآورده‌های لبنی غنی شده، غلات و حبوبات وجود دارد، اما در کل ویتامین D  بدست آمده از مواد غذایی به سختی جذب بدن می‌شود و خورشید بهترین منبع برای جذب این ویتامین است.

میزیم از بدن در برابر فشار خون محافظت می‌کند

بانوان در ۴٠ سالگی خطر ابتلا به فشار خون را احساس می‌کنند و بهترین ویتامینی که می‌تواند از بانوان در برابر این بیماری محافظت کند منیزیم است، علاوه بر آن کمبود منیزیم رابطه مستقیمی با بیماری‌های قلبی، دیابت و التهاب دارد منیزیم در سبزیجات با برگ سبز، لوبیا، سویا، آجیل ها، دانه‌ها و آووکادو یافت می‌شود.

ویتامین پتاسیم برای بانوان یائسه ضروری است

مصرف پتاسیم در بانوان یائسه احتمال سکته مغزی را در آن‌ها کاهش می‌دهد پتاسیم از جمله ویتامین‌هایی است که باید مصرف شود مگر آنکه پزشک شما را از خوردن این ویتامین منع کرده باشد زیرا مصرف بیش از اندازه این ویتامین به قلب و دستگاه گوارش صدمه می‌زند با مصرف موز، سیب زمینی شیرین، برگ چغندر، لوبیا و عدس، می‌توانید این ویتامین را به دست آورید.

منبع


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه