چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۴

 کد خبر: 20587
 55 بازدید

چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟!

چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟! (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) یک مطالعه جدید نشان می دهد که نوزادان با دریافت اسید چرب امگا ۳ از طریق شیر مادر، در آینده با احتمال کمتری در زمینه ابتلا به دیابت نوع ۱ روبرو خواهند شد.   دیابت […]

چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟!

چکار کنیم تا نوزادمان دیابت نگیرد؟!

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

یک مطالعه جدید نشان می دهد که نوزادان با دریافت اسید چرب امگا ۳ از طریق شیر مادر، در آینده با احتمال کمتری در زمینه ابتلا به دیابت نوع ۱ روبرو خواهند شد.

 

دیابت نوع ۱ بیش از ۲۰ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.
این نوع دیابت یک اختلال خود ایمنی است که در آن، سلول های ایمنی خود بدن به سلول های بتا حمله می کنند. سلول های بتا مسئول ترشح انسولین هستند که به نوبه خود برای کاهش سطح قند خون لازم است.
بنابراین در دیابت نوع ۱، بدن نمی تواند انسولین تولید کند و بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ باید این بیماری را خود مدیریت کنند.
دیابت نوع ۱ دیابت جوانی هم نامیده می شود، به واقع مطالعات بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ نشان داده اند که بیشترین افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ در بین افراد دارای سنین ۱۵ الی ۱۹ سال است.
اما یک مطالعه تازه نشان می دهد که برای پیشگیری از بروز بیماری دیابت نوع ۱ اقداماتی را می توان انجام داد.
دکتر ساری نی انیشتو از موسسه ملی بهداشت و رفاه در فنلاند و تیم تحقیق وی پس از مطالعه طولانی مدت روی گروهی از نوزادان دریافتند که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ از طریق شیر مادر می تواند در پیشگیری از دیابت نوع ۱ در نوزادان موثر باشد.
با این حال، محققان خاطرنشان کردند که مطالعه آنها صرفا مشاهده ای است و در نتیجه، علیت (رابطه بین علت و معلول) را توضیح نمی دهد.
اسیدهای چرب امگا ۳ به عنوان یک زیر گروه از چربی های اشباع نشده، نوع خوب چربی ها هستند و معمولا در ماهی و روغن ماهی، آجیل، سبزیجات برگ دار، و سایر روغن های گیاهی وجود دارند.

نتایج این مطالعه در مجله journal Diabetologia منتشر شد
منبع ایرنا

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه