کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» اسلایدر اصلی اخبار پزشکی » کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ - ۵:۵۰

 کد خبر: 33197
 108 بازدید

کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد

کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) دانشمندان همواره به دنبال راهی برای مبارزه با عفونت بوده اند و این مسئله یکی از دغدغه های بزرگ علم پزشکی می باشد. امروزه راه حل عجیبی […]

کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد

کشف جدید دانشمندان؛ خون اژدهای کومودو (بزرگترین مارمولک جهان) میتواند زندگی انسان ها را نجات دهد

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

دانشمندان همواره به دنبال راهی برای مبارزه با عفونت بوده اند و این مسئله یکی از دغدغه های بزرگ علم پزشکی می باشد. امروزه راه حل عجیبی برای مبارزه با عفونت پیدا شده است که در بدن اژدهای کومودو یافت میشود.

ممکن است که این حیوان به درنده های باستانی شبیه باشد اما برای ما بسیار سودمند است، زیرا خون این خزنده میتواند با عفونت مبارزه کند. طبق تحقیقات دانشگاه George Mason خون این مارمولک غول پیکر اندونزیایی میتواند ترکیب آنتی میکروبی تولید کند که به روند درمان انواع جراحت ها کمک می کند. همچنین خون این خزنده می تواند نوع خاصی باکتری را از بین ببرد, این باکتری بالافاصله پس از جراحت در خون یافت می شود.

طبق تحقیقاتی که در روزنامه ی Biofilms و Microbiomes منتشر شد, دانشمندان ترکیب موجود در خون اژدهای کومودو را بر روی موش هایی که از بیماری پوستی رنج میبردند امتحان کردند. آنها متوجه شدند که سرعت بهبود این موش ها بسیار بیشتر از موش هایی بود که بدون دارو و یا تحت درمان شیوه های رایج بودند. به گفته ی دانشمندان این اکتشاف می تواند به تولید شاخه ی جدیدی از آنتی بیوتیک ها منجر شود.

سازمان CDC (مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا) تخمین زده است که هر ساله ۲۳ هزار آمریکایی به علت مقاومت به آنتی بیوتیک در عفونت ها جان خود را از دست می دهند. اژدهای کومودو می تواند ده ها هزار نفر را از مرگ نجات دهد.

البته مطالب گفته شده به این معنا نیست که شما بتوانید رفتار دوستانه ای با این جانور درنده داشته باشید. این خزنده شگفت انگیز بزرگترین مارمولک دنیا است و در حداکثر رشد خود می تواند به ۱۰ فوت برسد. این موجود به گازهای کشنده معروف است. بزاق دهان اژدهای کومودو دارای باکتری های کشنده ای است که باعث مرگ شکار میشود اما روی هم نوعان خود تاثیری ندارد. مقاومت نسبت به این گاز زهرالود بوده است که نظر دانشمندان را به خود جلب کرد. آنها محتوای ضد میکربی را از پلاسمای خون این خزنده جدا کرده و ماده ای با نام DRGN-1 تولید کرده اند.
بنابراین ممکن است به زودی شاهد کرم ها و آنتی بیوتیک هایی باشیم که بر پایه ی خون اژدهای کومودو ساخته شده است.

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی اخبار پزشکی
ارسال دیدگاه