گیاه ضد سوسک ؛ برگ بو و اثر ضد سوسک آن را هرگز فراموش نخواهید کرد!

به نقل از  ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

سوسک برای برخی یکی از ترسناک ترین حیوانات روی کره زمین است! باید به شما بگویم که شاید سوسک ظاهری ناخوشایند داشنه باشد، اما آن چه که باید شما را بترساند ظاهر سوسک نیست! در ادامه همراه نت نوشت باشید تا گیاه ضد سوسک را به شما معرفی کنیم، از این پس با خیال راحت از سوسک حرف خواهید زد!

سوسک چیست!

susk1 - گیاه ضد سوسک ؛ برگ بو و اثر ضد سوسک آن را هرگز فراموش نخواهید کرد!

سوسک ها بسیار سریع و فرز هستند. معمولا شب ها به دنبال غذا می روند و هر کجا که اثری از آلودگی و کثیفی و زباله باشد، آن جا محلی برای تجمع و زندگی سوسک ها خواهد بود. شب ها سوسک ها به دنبال غذای مورد نیازشان در تمام خانه از قفسه های کمد تا لوله های فاضلاب می روند. البته باید بگویم متاسفانه سوسک ها سیری ناپذیرند و البته بسیار سخت جان.

آنقدر سخت جان که تنها موجوداتی هستند که در برابر تشعشعات و انفجار هسته ای مقاومند. آنها می توانند ساعت ها بدون اکسیژن، ۹۰ روز بدون غذا و ۴۰ روز بدون آب سپری کنند. این حشرات میتوانند اندام های بدن شان را از هم جدا کنند و حتی با سر جدا شده می توانند تا ۱۲ ساعت زنده بمانند.

بدن بدون سر میتواند تا ۴۰ روز زنده بماند و از منافذی که بر روی بدن هست تنفس کند و تنها به این دلیل میمیرد که دهان ندارد تا غذا و آب بخورد. آنها در هر جایی که انسانها هستند میتوانند بروند. حتی به فضا!

سوسک ها معمولا به انسان نزدیک نمی شوند ولی اگر این اتفاق بیفتد احتمال اینکه فرد را به میکروب یا ویروس و یا باکتری بیماری زایی آلوده کنند بسیار بالاست.

از طرفی تمام قطعات بدن و مدفوع سوسک آلرژی زا است و می تواند موجب بروز مشکلات پوستی و تنفسی گردد.این حشره یکی از عوامل شیوع ویروس های فلج کننده، باکتری ها، تخم انگل ها، قارچ های بیماری زا، تب زرد، وبا دیفتری، سل، انواع اسهال خونی و … نیز می باشد.

این حشره در صورت تماس با پوست انسان و یا له شدن بر روی پوست باعث تحریک پوست و در نهایت بروز تاول و زخم های پوستی می شود. سوسک ها به خوبی منابع غذایی را به دیگر دوستانشان! توصیه می کنند و به همین علت است که ناگهان در یک مکان هجوم سوسک ها را می بینیم!

نگران نباشید. هدف ما در این مطلب فقط این است که راهکاری برای خلاصی از شر این موجودات ارائه دهیم و یک گیاه ضد سوسک را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد! پس با ما همراه باشید.

گیاه ضد سوسک !

800px Bay leaf pair443 - گیاه ضد سوسک ؛ برگ بو و اثر ضد سوسک آن را هرگز فراموش نخواهید کرد!

گیاه ضد سوسک – برگ بو

خیلی ها از کشتن سوسک احساس خوبی ندارند. اینجا روشی طبیعی و بدون خشونت ! را به شما آموزش خواهیم داد. همانطور که گفتیم قصد داریم گیاه ضد سوسک را به شما معرفی کنیم، جالب است بدانید که سوسک ها از این گیاه بیزارند. برگ های تازه یا خشک برگ بو را در تمام نقاطی که محل ورود سوسک ها و یا لانه آن ها و یا نقاط مورد علاقه شان است بریزید. مکان های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و زیرزمین ها از جمله مکان هایی هستند که سوسک ها به آن ها علاقه زیادی دارند. بنابراین این مکان ها را از برگ بو بی نصیب نگذارید!

به شما قول می دهیم با استفاده از اثر جادویی برگ بو که بعنوان گیاه ضد سوسک نامیده می شود، خواهید توانست برای همیشه از شر این جاندار نچندان زیبا آسوده خاطر شوید!

 

منبع

 

 

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد