با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۴:۳۶

 کد خبر: 21231
 63 بازدید

با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود

با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) محققان متوجه خصوصیات مقابله با سرطان داروی مورداستفاده برای فشارخون بالا شده اند.  محققان دانشگاه وسترن کالیفرنیا دریافتند داروی کارودیلول می تواند از اسیب سلولی ناشی از نور خورشید که منجر به سرطان […]

با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود

با داروی فشارخون، سرطان پوست درمان می شود

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

محققان متوجه خصوصیات مقابله با سرطان داروی مورداستفاده برای فشارخون بالا شده اند.

 محققان دانشگاه وسترن کالیفرنیا دریافتند داروی کارودیلول می تواند از اسیب سلولی ناشی از نور خورشید که منجر به سرطان پوست می شود محافظت کند.
یانگ هوانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تحقیق ما منجر به کشف علمی جالبی شده است و می تواند منجر به گسترش گروه جدیدی از عوامل جدید پیشگیری از سرطان شود.»
خواص مقابله با سرطان کارودیلول زمانی کشف شد که تیم مطالعه در حال بررسی این موضوع بود که ایا کارودیلول و مسدودکننده های مشابه بتا موجب افزایش ریسک سرطان می شوند.
آنها سهواً در حال آزمایش تاثیر ضدسرطان کارودیلول به جای توانایی ان در ایجاد سرطان بودند و متوجه شدند این دارو دارای برخی تاثیرات حفاظتی در مقابل سرطان پوست است.
سپس محققان آزمایش های را با کشت سلولی و بر روی موش ها انجام دادند تا ببینند ایا کارودیلول از بروز سرطان پوست به دلیل اشعه UVB خورشید که به پوست آسیب می رساند و نقش مهمی در بروز سرطان پوست دارد پیشگیری می کند.
آزمایشات نشان داد کارودیلول از سلول ها در مقابل آسیب DNA ناشی از سرطان و مرگ سلولی ناشی از UVB حفاظت می کند.

آیا جدیدترین روش درمان سرطان پوست را می دانید؟

منبع سلامت نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه