تاثیر مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » تاثیر مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۸

 کد خبر: 20602
 64 بازدید

تاثیر مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی

تاثیر مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) مشکلات روانی نیز در زمره‌ ریسک فاکتورها و عوامل خطر بوده و علاوه بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب، می‌تواند فرد را به فشارخون و… نیز مبتلا کند.  یک متخصص […]

تاثیر مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی

مشکلات روانی نیز در زمره‌ ریسک فاکتورها و عوامل خطر بوده و علاوه بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب، می‌تواند فرد را به فشارخون و... نیز مبتلا کند.

 یک متخصص قلب و عروق با اشاره به نقش مشکلات روانی در ابتلا به بیماری‌های قلبی، گفت: مشکلات روانی نیز در زمره‌ ریسک فاکتورها و عوامل خطر بوده و علاوه بر افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب، می‌تواند فرد را به فشارخون و... نیز مبتلا کند.
دکتر حسین ساطع با اشاره به عوامل ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی غیرژنتیکی، اظهار کرد: این نوع بیماری‌های قلبی بیشتر به علت قرارگیری در معرض عوامل خطر و ریسک‌فاکتورها فرد را مبتلا می‌کند که بیماری عروق کرونر(coronary arteries) یکی از این موارد است.

وی در توصیه‌ای برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی غیرژنتیکی، تاکید کرد: تغذیه سالم، خودداری از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک، مصرف میوه‌جات و سبزیجات(vegetables) تازه، خودداری از سیگار کشیدن، انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش، خودداری از افزایش وزن و... از جمله‌ی مواردی است که می‌تواند از ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی غیرژنتیکی جلوگیری کند.

ساطع با اشاره به اینکه گروه‌های حساس باید بیشتر از سایرین نکات توصیه شده را مورد توجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به دیابت، نارسایی کلیوی، فشارخون، افراد سیگاری، افراد چاق و با وزن بالا از جمله گروه‌های حساس بوده و باید نکات توصیه‌ شده را در این خصوص رعایت کنند.

برخی عادات رفتاری یا خصوصیات، زمینه‌ افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب را فراهم می‌کند که با عنوان "عوامل خطرزا و یا ریسک فاکتورها" شناخته شده‌اند که عواملی چون، استرس و افسردگی، رژیم غذایی ناسالم، عدم فعالیت بدنی، سندرم متابولیک، اضافه وزن و چاقی، فشار خون بالا و... از جمله‌ آن است.

منبع: شفا آنلاین


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه