توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۶:۴۹

 کد خبر: 20770
 59 بازدید

توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک توصیه هایی را برای پیشگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو عنوان کرد. مجید اسدی اظهار کرد: تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که بین دام و […]

توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک توصیه هایی را برای پیشگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو عنوان کرد.

مجید اسدی اظهار کرد: تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که بین دام و انسان مشترک است که در دام علامت مختصری جز تب نداشته اما در انسان منجر به مرگ می شود.

وی ادامه داد: گزش کنه شایعترین راه انتقال این بیماری از دامی به دام دیگر است که در فصل تابستان شیوع بیشتری پیدا می کند.

اسدی افزود: اگر دامی مبتلا به این بیماری باشد و کشتار شود، خون و آلایشات این دام دارای مقدار زیادی ویروس کشنده بیماری کریمه کنگو است که از طریق هر گونه زخم، خراش و یا تماس با مخاطات بدن قادر به نفوذ به درون بدن انسان است.

وی با تاکید بر مزیت های مصرف فرآورده های خام دامی تحت نظارت دامپزشکی تصریح کرد: از آنجا که در کشتارگاه ها نظارت های بهداشتی از طریق کارشناسان دامپزشکی بر روی دام ها و روند کشتار اعمال می شود و لاشه ها از نظر وضع سلامت و علائم انواع بیماری های دام مورد بررسی قرار می گیرند مصرف چنین فرآورده هایی برای مصرف کننده بسیار ایمن تر است.

وی یادآور شد: از آن جا که بیماری کریمه کنگو علائم ظاهری مشخصی در دام ندارد به شهروندان توصیه می شود به منظور اطمینان از سلامت گوشت و پیشگیری از ابتلاء به بیماری تب کریمه کنگو قبل از مصرف، آن را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال و در دمای صفر تا درجه درجه سانتیگراد قرار داده و هنگام قطعه بندی گوشت استفاده از دستکش را فراموش نکنند.

اسدی به دامداران توصیه کرد با توجه به گرم شدن هوا و فصل گرما حتماً دام های خود را سمپاشی کنند تا کنه ای که ناقل بیماری تب کریمه کنگو است از بین برود و به هیچ عنوان کنه را با دست از بدن دام جدا نکنند.

منبع: مهر

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه