درمان سرطان و دیابت با ویروس‌ها واقعیت می‌یابد ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » درمان سرطان و دیابت با ویروس‌ها واقعیت می‌یابد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۹

 کد خبر: 20855
 47 بازدید

درمان سرطان و دیابت با ویروس‌ها واقعیت می‌یابد

درمان سرطان و دیابت با ویروس‌ها واقعیت می‌یابد (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) رییس انجمن ویروس شناسی ایران گفت: ویروس‌ها کمک بزرگی در درمان بیماری‌های سرطان و دیابت دارند.  محمود شمس شهرآبادی رییس انجمن ویروس شناسی کشور صبح امروز در مراسم هفتمین کنگره ویروس شناسی ایران […]

درمان سرطان و دیابت با ویروس‌ها واقعیت می‌یابد

رییس انجمن ویروس شناسی ایران گفت: ویروس‌ها کمک بزرگی در درمان بیماری‌های سرطان و دیابت دارند.

 محمود شمس شهرآبادی رییس انجمن ویروس شناسی کشور صبح امروز در مراسم هفتمین کنگره ویروس شناسی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به معضلات ویروس برای سلامتی مردم اظهار داشت: ویروس‌ها معضلی برای سلامتی بشر ایجاد می‌کنند، ولی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان و دیابت از ویروس‌ها استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: از ویروس‌ها برای ژن درمانی استفاده می‌شود، ولی متاسفانه از این حوزه حمایت کافی نمی‌شود.شمسی تاکید کرد: فارغ التحصیلان خوبی این رشته دارد، ولی اعتماد کافی به آن‌ها نمی‌شود.وی گفت: علم نیاز شدیدی به همگرایی و همکاری دانشجویان دارد تا راه پیشرفت و رشد خودش را طی کند.

لزوم تمرکز در بخش پژوهش‌های ویروس شناسی  

در ادامه مراسم یونسیان معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ویروس‌ها برای بررسی و ۸ درمان بیماری‌های غیر واگیر استفاده می‌شود و این حوزه بنیان و پایه بسیاری از تخصص‌ها است.

وی عنوان کرد: حرکت به سمت مرجعیت علمی براساس ابلاغیه رهبری معظم و براساس اسناد بالادستی باید باشد همچنین پژوهش‌ها باید در این حوزه متمرکز شوند.

یونسیان گفت: دانشجویان تا وقتی تاییدیه موضوع مقاله‌ای را نگرفته‌اند اقدام به نگارش آن نکنند.

حمایت نکردن سازمان‌ها در برگزاری این کنگره  

در ادامه مراسم نوروزی مدیر کل کنگره گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی و خصوصی در برگزاری این کنگره کمک خاصی نکردند و کم مانده بود که من برای مسایل مالی درب تک تک شرکت‌ها را بزنم.

وی عنوان کرد: نگاه متفاوت به این علم و ویروس شناسی سبب بروز مسایلی شده است.

نوروزی تاکید کرد: در بودجه تحقیقاتی و مسایل مالی ضعیف شده‌ایم و این مسئله سبب بروز مشکلاتی می‌شود.

در ادامه مراسم حسین گودرزی دبیر اجرایی کنگره گفت: به این کنگره ۲۳۰ مقاله ارسال شده که از این تعداد ۳۸ عنوان پذیرفته و در هفت پنل اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: ویروس‌های دستگاه گوارش و گیاهی و همچنین علوم دامی از جمله موضوعات پنل‌ها در این کنگره است، همچنین ۷۳ پوستر در این کنگره پذیرفته شده است.

وی گفت: ویروس‌ها مشکلات زیادی را برای سلامتی افراد ایجاد می‌کنند، ولی حمایت خوبی از این کنگره نشده است.

ورود دانش آموختگان بالینی به حوزه ویروس شناسی  

 در ادامه مراسم وجگانی رییس جامعه علوم آزمایشگاهی کشور گفت: در حال حاضر دغدغه ما این است که با فارغ التحصیلان بیکار چه کنیم.

وی عنوان کرد: دانش آموختگان رشته ویروس شناسی در تحصیلات تکمیلی می‌توانند در رشته علوم آزمایشگاهی شرکت کنند.

وجگانی ادامه داد: دانش آموختگان بالینی باید در این رشته با هدف کمک و یاری ورود پیدا کنند.

لزوم حفظ تعادل در رشد علوم ویروس شناسی  

در ادامه مراسم لطفی عضو فرهنگستان علوم گفت: مسئله علم بیو موضوع مهمی است، ولی وارد شدن به دنیای ویروس‌ها شگفتی خودش را دارد و این علم باعث سعادت آینده بشر می‌شود.

وی یادآور شد: ما از نظر فکری باید به کل دنیا و محل زیست‌مان دقت داشته باشیم و اگر ما نتوانیم  با هم به صورت متعادل کار کنیم از رشد همگون برخوردار نمی‌شویم.
منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه