مشکلاتی که احتمال ناباروری افراد را افزایش می دهد ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» بیماری ها » مشکلاتی که احتمال ناباروری افراد را افزایش می دهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۱۵:۵۲

 کد خبر: 37034
 90 بازدید

مشکلاتی که احتمال ناباروری افراد را افزایش می دهد

مشکلاتی که احتمال ناباروری افراد را افزایش می دهد به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال‌احمر با اشاره به اینکه 20 درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند، گفت: استرس‌های شغلی و ازدواج دیرهنگام احتمال ابتلا به ناباروری را افزایش می‌دهد.   حمید چوبینه در سمپوزیوم تازه‌های […]

مشکلاتی که احتمال ناباروری افراد را افزایش می دهد
مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال‌احمر با اشاره به اینکه 20 درصد زوج‌های ایرانی نابارور هستند، گفت: استرس‌های شغلی و ازدواج دیرهنگام احتمال ابتلا به ناباروری را افزایش می‌دهد.

 

حمید چوبینه در سمپوزیوم تازه‌های تحقیقات و درمان ناباروری اظهار داشت: چالش‌های درمان ناباروری حفظ باروری در موارد غیرپزشکی و تولید آزمایشگاهی گامت از جمله محورهای این سمپوزیوم است.

وی افزود: عملیاتی و کاربردی کردن دستاوردهای علمی،‌حل مشکلات و معضلات در عرصه ناباروری به ویژه انجماد و بحث‌های اجتماعی فریز کردن سلول‌های جنسی و مسائل حقوقی مرتبط با آن از دیگر محورهای این سمپوزیوم به شمار می‌رود.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال‌احمر  ادامه داد: بیمارانی که مبتلا به9 سرطان هستند قبل از شروع شیمی‌درمانی اگر در سنین باروری باشند می‌توان سلول‌های جنسی آنها را محافظت کرد این مساله حتی در صورت مجرد بودن نیز حائز اهمیت است.

چوبینه گفت: حدوداً در مرکز دارویی و درمانی هلال‌احمر حدود 10 نفر جهت فریز سلول‌های جنسی به این مرکز مراجعه می‌کنند که علل مخلتفی دلیل این کارشان به شمار می‌رود.

وی افزود: هزینه فریز سلول‌های جنسی به صورتی بوده که ابتدا مبلغی حدود 200 هزار تومان دریافت می‌شود و پس از آن 6 ماه یکبار 50 هزار تومان شارژ لازم است پرداخت کنند؛ البته این مساله بسته به تعداد سلول‌های جنسی فریز شده می‌تواند متفاوت باشد همچنین مدت زمان نگهداری این سلول‌ها نامحدود است ولی به طور متوسط این زمان 5 تا 10 سال است.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال‌احمر  با اشاره به اینکه خدمات درمان ناباروری به غیر از دارو تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر نیست خاطرنشان کرد: هزینه درمان ناباروری بستگی به مسائل مختلفی داشته و حدودا به طور متوسط حداقل سه میلیون تومان در مراکز غیردولتی است. البته برخی تنها با یک ویزیت پزشک و تغییر سبک زندگی مشکل‌شان رفع می‌شود.

چوبینه با اشاره به اینکه حادترین مشکل در درمان ناباروری نداشتن سلول‌های جنسی است گفت: ۱۲ تا ۱۵ درصد زوجین در جهان نابارور هستند که این رقم در ایران به حدود ۲۰ درصد می‌رسد و به عبارتی یک پنجم زوج‌های ایرانی نابارورند.

وی عنوان کرد: ازدواج دیرهنگام، استرس‌های شغلی، قرار دادن رایانه بر روی پاها در مردان، پوشش تنگ می‌تواند سبب بروز ناباروری شود. همچنین افرادی که در مشاغلی همچون نانوایی فعالیت می‌کنند یا خلبان هستند ریسک بالاتری در ناباروری دارند.

منبع


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.