پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۶:۲۵

 کد خبر: 21899
 50 بازدید

پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی!

پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی!   (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) محققان بیمارستان کودکان بوستون موفق به ساخت یک دستگاه پوشیدنی شدند که شیوع آنفلوآنزای فصلی را سریع‌تر از روش های متداول پیش‌بینی می‌کند. این برنامه مستقل آنلاین Thermia نام دارد و از […]

پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی!

پیش‌بینی سریع شیوع آنفلوآنزا با اختراع جالب پزشکی!

 

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

محققان بیمارستان کودکان بوستون موفق به ساخت یک دستگاه پوشیدنی شدند که شیوع آنفلوآنزای فصلی را سریع‌تر از روش های متداول پیش‌بینی می‌کند.

این برنامه مستقل آنلاین Thermia نام دارد و از طریق یک دماسنج پوشیدنی کوچک به نام iThermonitor که زیر بغل قرار می‌گیرد، دمای بدن را دریافت می‌کند؛ این دماسنج توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است.

این مطالعه با بررسی حدود ۴۵ هزار اطلاعات پزشکی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد با استفاده آنالیز اطلاعات و به روش‌های سنتی می‌توان بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزا را به سرعت تشخیص داد ولی اطلاعات گردآوری شده توسط ابزارهای Thermia و iThermonitor شیوع آنفلوآنزا را از یک ماه قبل پیش‌بینی می‌کند.
یکی از چالش‌های مهم تشخیص به موقع شیوع بیماری‌های واگیردار، تاخیر در گزارش اطلاعات و عدم دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز است؛ بنابراین دسترسی به راهکارهای ارزان‌ قیمت دیجیتالی و فوری مانند Thermia از ضروریات بهبود شانس بقا در برابر بیماری‌های واگیردار است.
نتایج این مطالعه در نشریه American Journal of Public Health منتشر شده است.
منبع ایرنا

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه