کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» بیماری ها » کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۵

 کد خبر: 20765
 56 بازدید

کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس

کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس   (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) مطالعه جدید نشان می‌دهد در جوامعی که مصرف چربی ترانس در مواد غذایی محدود شده، نرخ حمله قلبی و سکته هم کاهش یافته است.  چربی‌های ترانس که در محصولاتی نظیر چیپس، کلوچه‌ها […]

کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس

کاهش حمله قلبی با ممنوعیت مصرف چربی ترانس

 

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

مطالعه جدید نشان می‌دهد در جوامعی که مصرف چربی ترانس در مواد غذایی محدود شده، نرخ حمله قلبی و سکته هم کاهش یافته است.

 چربی‌های ترانس که در محصولاتی نظیر چیپس، کلوچه‌ها و مواد خوراکی سرخ شده یاقت می‌شود، با افزایش ریسک بیماری قبلی ارتباط دارند. در برخی شهرهای آمریکا سیاست کاهش مصرف چربی ترانس در غذاهای رستورانی اجرا شده است.

دکتر اریک برندت، عضو تیم مطالعه از دانشکده پزشکی یل آمریکا، عنوان می‌کند: «مطالعه ما بر قدرت سیاست‌گذاری عمومی در راستای تاثیر بر سلامت قلب و عروق جمعیت تاکید دارد. چربی‌های ترانس برای سلامت قلب و عروق زیان آور بوده و حذف یا کاهش میزان مصرف آنها می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش نرخ بروز سکته و حمله قلبی داشته باشد.»

در این مطالعه، محققان داده‌های شهرهای مختلف ایالت نیویورک را که دارای محدودیت یا بدون محدودیت مصرف چربی‌های ترانس بودند از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ بررسی کردند.
مطالعه نشان داد در مناطق دارای محدودیت مصرف این نوع چربی ۶ درصد کاهش در نرخ بستری شدن به دلیل حمله قلبی و سکته در طول سه سال مشاهده شد.

 

منبع:همشهری انلاین

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیماری ها
ارسال دیدگاه