ترنس یعنی چه؟ ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» ترنس » ترنس یعنی چه؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۱

 کد خبر: 29883
 222 بازدید

ترنس یعنی چه؟

ترنس یعنی چه؟ به فردي دو جنسه مي گوئيم که در حالتي ميان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد . در اصطلاح لاتين به اين افراد هرمافروديت يا انترسکشوال مي گويند . این واژه در اصل، یونانی است . نکته جالب اين که انسان هاي دو جنسه خودشان را به عنوان موجودي با يک جنس […]

ترنس یعنی چه؟

ترنس یعنی چه؟

به فردي دو جنسه مي گوئيم که در حالتي ميان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد .

در اصطلاح لاتين به اين افراد هرمافروديت يا انترسکشوال مي گويند . این واژه در اصل، یونانی است .

نکته جالب اين که انسان هاي دو جنسه خودشان را به عنوان موجودي با يک جنس قبول دارند.

در واقع گروه نسبتاً کوچکي از دو جنسي ها در جهان وجود دارند که تعداشان به طور منظم در حال افزايش است اما اکثريت آنان در انزواي کامل به سر مي برند که دلايل اصلي اين انزوا را مي توان ترس و خجالت عنوان کرد .

اين افراد اکثراً از سوي خانواده ؛ اطرافيان و حتي جامعه طرد مي شوند و به همين دليل تصميم می گيرند زندگي در سکوت و خاموشي به دور از اين که در معرض عموم مردم باشند را ادامه دهند.

آن ها همانند ما به تمامي نيازهاي روحي ـ رواني، عاطفي و احساسي احتياج دارند .

آن ها در واقع مظهر طبيعي خلقت خداوند هستند و اگر خداوند نمي خواست اين افراد به اين شکل به دنيا نمي آمدند.

افراد ترانس سکشوال احساس مي کنند که روان آن ها در پيکري با جنسيت ديگري زنداني شده.
اين تضاد دروني اغلب در سنين کودکي شروع شده و با افزايش سن بلوغ وقتي که پيکر آن ها شروع به تکامل بيشتري کرده و مردانه تر يا زنانه تر مي شود بيشتر مي گردد.

احساس پريشاني و ترس دروني در بسياري از ترانس ها چنان شديد است و خود را چنان در بن بست احساس مي کنند که بعضي از آن ها تنها راه باقي مانده را خودکشي مي بينند.
ترانس هويت يک بيماري نيست؛ بلکه يک پديده شناخته شده علمي است که دلائل متعددي مي تواند داشته باشد.
انتخاب تغيير جنسيت، امري تفريحي نيست و هيچ انساني لزومأ بر سر مزاح، اقدام به اين کار نمي کند .

طبيعي است که فرد در مراحل اول شناخت ترانس هويتي خود و گذر از مرحله شناخت به مرحله قبول واقعيت، غالباً سعي به تبديل پوشش ظاهري و آرايشي خود به جنسيت مورد آرزويش مي کند .

يک «ترانس سکشوال با ظاهر مردانه» بر اين باور است که او وجوداً يک زن است اما «اشتباهي»در بدن يک مرد زاده شده و يک «ترانس سکشوال با ظاهر زنانه» هم فکر مي کند که او روحاً و باطناً يک مرد است و اشتباهاً در جسم زنانه گنجانده شده است.

مثلاً اگر اين کودک از نظر شکل آلت تناسلي پسر باشد به پوشيدن لباس دخترانه رو مي آورد(اگر خواهر نداشته باشد به لباس مادر رو مي آورد) والبته گاهي بعضي خانواده ها هم با يک شوخي از کنار آن مي گذرند که بچه است و نمي فهمد.

يک ترانس سکشوال، هم جنس گرا نيست .

هم جنس بازها هم از گرايش غير طبيعي به همجنس خود رنج مي برند اما آن ها از لحاظ هويت جنسي مشکلي ندارند مثلاً يک مرد هم جنس باز خودش را مرد مي داند در صورتي که يک ترانس سکشوال با وجود  اندام ها و کروموزم هاي جنسي و کاملاً بي نقص يک مرد يا يک زن، از لحاظ رواني و ذهني، خودش را متعلق به جنس مخالف مي داند.

 به قول پرفسور بهرام مير جلالي، اين اختلال هويت جنسي نيست، بلکه واژگوني هويت جنسي است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : ترنس
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.