آمار جالب شبکه های اجتماعی؛ کاربران فعال به ۳ میلیارد نفر رسیدند، بدون توقف در رشد!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)

طبق آمار و ارقامی که جدیداً منتشر شده است، تعداد کاربران شبکه های اجتماعی به تازگی از مرز ۳ میلیارد نفر گذشت. مطالعات انجام شده در ۳ ماه گذشته نشان میدهد نه تنها خبری از کم شدن تعداد کاربران در فضای مجازی نبوده است، بلکه با سرعتی بسیار بالا، در هر روز ۱ میلیون نفر به این تعداد اضافه میشود.

طبق آمار کدام شبکه اجتماعی محبوبیت بیشتری دارد؟

فیسبوک (Facebook) سهم قابل توجهی از کاربران جدید را در ۴ ماه گذشته به خود اختصاص داده است و تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در حدود ۱ ماه قبل از مرز ۲ میلیارد نفر نیز گذشت.

در مقام دوم یوتیوب (Youtube) قرار میگیرد که با رشد چشم گیری که در چند ماه گذشته داشت، تعداد کاربران آن به ۱٫۵ میلیارد نفر رسید.

شبکه های اجتماعی و تلفن های همراه؟!

طبق آمار، روزانه بیش از ۶۵۰ هزار نفر به جمع دارندگان تلفن همراه اضافه میشود و به طور متوسط هر کدام بیش از ۲٫۳ گیگابایت داده را در ماه رد و بدل میکنند.

با استفاده ی روز افزون تلفن همراه در کشورهای مختلف و کاربردی که به تازگی در زندگی شخصی پیدا کرده است میتوان انتظار داشت که این رقم رشد بیشتری را نیز داشته باشد.

در حال حاضر تلفن همراه در دو سوم از جهان مهم ترین وسیله ی کاربردی شناخته میشود و گوگل نقشی خاص را در این میان بازی میکند. تقریباً سه چهارم از گوشی های متصل شده به اینترنت دارای سیستم عامل اندروید بوده و بعد از آن آیفون با سیستم عامل IOS در جایگاه بعدی قرار میگیرد و این دو در کنار هم ۹۲درصد از سهم اتصالات تلفن همراه به اینترنت را شامل میشوند.

به این لیست باید تبلت ها را هم اضافه کنیم که آنها نیز سهمی خاص از حجم را به خود اختصاص میدهند.

طبق آمار ۵۸% از حجم اینترنت مصرف شده توسط تبلت ها برای دیدن فیلم و کارهای ویدیویی بوده که این عدد برای تلفن های همراه ۴۲% میباشد.

در مقابل تلفن های همراه درصد بیشتری از اتصال به شبکه های اجتماعی را در مقایسه با تبلت ها نشان میدهند.

شما بیشتر کدام روش اتصال به اینترنت را ترجیح می دهید و به نظرتان بهترین دستگاه برای اتصال به اینترنت کدام است؟ دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید.

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد