از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» تصویر روز » از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۲۱:۲۳

 کد خبر: 40158
 277 بازدید

از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید!

از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید! به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) قارچ یک ماده غذایی است که از دوران بسیار قدیم در حدود مصر باستان مورد استفاده بوده است. امروزه این ماده غذایی شگفت انگیز یکی از عاملین ضد پیری و بهبودی و سلامتی به شمار می رود. […]

از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید!

از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

قارچ یک ماده غذایی است که از دوران بسیار قدیم در حدود مصر باستان مورد استفاده بوده است. امروزه این ماده غذایی شگفت انگیز یکی از عاملین ضد پیری و بهبودی و سلامتی به شمار می رود. مطالعات بسیاری در زمینه خواص قارچ صورت گرفته است که نشان می دهد قارچ هایی که کوچک و قهوه ای رنگ هستند یا همان قارچ های Cremini ، خواص ضد سرطانی دارند و این دسته از قارچ ها  توانایی بهبودی قلب و عروق را داشته و به سلامتی روده ها کمک می کنند. در ضمن یکی از بزرگترین خواص قارچ ها به خصوص قارچ های Cremini جلوگیری از خستگی و پیشگیری از سرطان است. این بار در نت نوشت به خواص قارچ ها رسیدگی می کنیم و مزایای این خوراکی های کوچک را می شماریم.

پیشگیری از سرطان

از جمله مزایایی که قارچ برای سلامتی انسان دارد این است خاصیت ضد سرطانی در آن نهفته است. مطالعاتی که بر روی قارچ ها صورت گرفته است نشان می دهد که قارچ ها باعث کاهش تولید سلول های توموری و همچنین کاهش وزن تومور ها می شوند.  زمانی که موش های آزمایشگاهی عصاره قارچ را مصرف کردند، کاهش قابل توجهی در رشد سلول های سرطانی پستان رخ داد. آزمایشات ثابت کرد که قارچ در برابر سرطان پروستات و لوسمی نیز بسیار موثر عمل می کند.

 

سلامت قلب و عروق

از دیگر خواص قارچ توانایی محافظت از قلب در برابر  بیماریهای مرتبط با آن است. قارچ حاوی اسید آمینه ای به نام ergothioneone یا در اصطلاحی EGT است. این اسید طیف گسترده ای از استرس زائی سلول ها را از بین می برد. همین امر سبب کاهش سطح التهابات، محافظت از قلب در برابر عروق خونی و کاهش سطح کلسترول خون است.

قارچ های کوچک و قهوه ای از گلبول های قرمز خون در برابر انواع بیماری ها مانند دیابت و مشکلات کبدی نیز محافظت به عمل می آورند.

رفع خستگی

از مزایای بهداشتی قارچ های کوچک و قهوه ای که با نام Cremini خوانده می شوند، جلوگیری از خستگی است. قارچ ها آنتی اکسیدان های بسیار زیاد و قوی دارند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این تقویت سبب می شود در برابر بیماری های مختلف مصون شوید حتی دربرابر خستگی نیز قوی تر خواهید شد. به دلیل غلظت بالای ویتامین های B که جهت سوخت و ساز مغز و بدن بسیار ضروری هستند، قارچ ها خستگی را رفع می کنند.

بهداشت روده ها

cremini mushrooms benefits - از خواص معجزه‌گر قارچ غافل نشوید!

می بایست از قارچ ها به خاطر آنتی اکسیدان بالایی که در آن ها وجود دارد تشکر کرد. قارچ های Cremini سبب بهبود سلامت روده ها می شوند و سلنیوم و مس فراوان موجود در قارچها از سندروم روده تحریک پذیر پیشگیری کرده و سبب کاهش  التهابات و استرس اکسیداتیو می شود.

حتی بیماری‌هایی مانند سرطان روده بزرگ نیز به کمک این خواص قارچ قابل پیشگیری هستند.

تامین پتاسیم بدن

از دیگر خواص قارچ Cremini این است که میزان بسیار بالایی پتاسیم در این ماده خوراکی یافت می شود.

بدن برای بسیاری از فعالیت های سلولی از عنصر پتاسیم استفاده می کند. پتاسیم نقش مهمی در تعادل سطح مواد معدنی در بدن ایفا می کند. رژیم های غذایی حاوی پتاسیم سبب فشار خون سالم تر و بهبود عملکرد عضلات، حفاظت استخوان ها در برابر پوکی و کاهش خستگی می شود. از دیگر خواص پتاسیم این است که به سردرد های میگرنی نیز بسیار کمک می کند.

 

 

 

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : تصویر روز
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.