به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید! ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» تصویر روز » به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۰

 کد خبر: 40630
 281 بازدید

به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید! به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) دوستداران فلفل سبز تند آنتی اکسیدان بسیاری را به بدن خود می رسانند. با رسیدن فصل گرما فلفل ها از مواد غذایی پرمصرف می شوند. آزمایشات محققان نشان داده است که فلفل سبز تند […]

به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

دوستداران فلفل سبز تند آنتی اکسیدان بسیاری را به بدن خود می رسانند. با رسیدن فصل گرما فلفل ها از مواد غذایی پرمصرف می شوند. آزمایشات محققان نشان داده است که فلفل سبز تند خواص بیشتری دارد. تندی فلفل از عنصری به نام کپسایسین گرفته می شود که عامل ضد سرطانی این ماده غذایی به شمار می رود. همچنین فلفل سبز تند به شما در کاهش وزن کمک می کند. از دیگر خواص فلفل سبز تند، افزایش ایمنی بدن، کاهش التهابات داخلی، سلامت چشم و . . . است که در ادامه در نت نوشت شما را با این سبزی پرخاصیت آشنا خواهیم کرد.

 

فلفل سبز تند و مبارزه قوی با سرطان

ویتامین های بسیاری هستند که برای پیشگیری از سرطان کمک می کنند. از جمله این ویتامین ها B2 است. این ویتامین که در فلفل سبز تند به وفور یافت می شود در پیشگیری از سرطان روده بزرگ بسیار موثر است. همچنین کپسایسین که عنصر ضد سرطان شناخته شده است در فلفل وجود دارد که از ابتلا به سرطان های پروستات، سینه و ریه پیشگیری خواهد کرد.

وزن کم کنید

فلفل می تواند در کاهش وزن به شما کمک کند. به صورتی که کپسایسین موجود در فلفل متابولیسم را سرعت می بخشد و عامل کاهش وزن و کاهش اشتها می باشد. فلفل سبز تند با حفظ پروفایل لیپید می تواند بیماری های متابولیک مرتبط با چاقی را کاهش دهد.

 

تامین آنتی اکسیدان

از آنجایی که آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر رادیکال های آزاد مراقبت به عمل می آورند، می توان گفت که فلفل ها که سرشار از آنتی اکسیدان هستند یک عامل تامین کننده آنتی اکسیدان برای بدن می باشند. میزان ویتامین A در فلفل بالا است و همین پارامتر کمک می کند تا سلامت چشم تضمین شده و پوست جوان بماند. علاوه بر این خواص، فلفل به حفظ بدن در برابر بیماری هایی همچون آنفولانزا و سردرد کمک موثر می کند.

با فلفل سبز تند کمتر درد بکشید

pain management teaser - به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

فلفل های سبز تند می توانند سردرد های خوشه ای را درمان کنند

کورستین و کپسایسین دو عنصری که مزایای ضد التهابی دارند در فلفل های تند و تیز به وفور یافت می شوند. این دو عنصر در کاهش دردهایی همچون سردرد بسیار بسیار موثر می باشند. سردرد های طبیعی و خوشه ای برای درمان نیازمند ویتامین B2 و پتاسیم می باشند که این ویتامین نیز در فلفل یافت می شود. دردهای عضلانی و علائم PMS نیز به کمک خواص فلفل قابل درمان است.

درمان دیابت با فلفل سبز تند

Diabetes treatment - به این دلایل فلفل سبز تند را انتخاب کنید!

جود کپسایسین در فلفل های تند به واکنش های انسولین در بیماران دیابتی کمک شایانی می کند

افرادی که به دیابت مبتلا می باشند می توانند به کمک خواص فلفل از پیشروی این بیماری جلوگیری کنند. وجود کپسایسین در فلفل های تند به واکنش های انسولین در بیماران دیابتی کمک شایانی می کند.

چشم های قوی

یکی دیگر از خواص فلفل ارتقاء سلامت چشم است. چشم ها نیازمند ویتامین B12 می باشند و البته وجود آنتی اکسیدان نیز به سلامتی آن ها کمک می کند که هر دو عنصر نام برده نیز در فلفل به وفور یافت می شود. همچنین گلوکورم نیز که در فلفل وجود دارد از ابتلا به آب مروارید پیشگیری می کند. ویتامین A موجود درفلفل نیز می تواند خطر بیماری دژنراتیو ماکولا و خشکی  چشم را تا حد زیادی دور کند.

 

 

منبع


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تصویر روز
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.