خرس آبی؛ این حیوان زشت و ترسناک پس از مرگ خورشید هم در کره زمین زنده می‌ماند!

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور)

پیش از شروع این مطلب پیشنهاد می‌کنم حتما صفحه مقاله مربوط به خرس آبی را در ویکی‌پدیا مطالعه کنید. موجودات هشت پایی که در ادامه راجع به آنها خواهیم گفت tardigrade نام دارند و از تصاویر قابل مشاهده است که همانقدر که جان سخت هستند، زشت هم هستند!

جالب است بدانید که این موجودات می‌توانند در یخچال فریزر ۳۰ سال زنده بمانند و در درجه حرارت‌های بسیار بالا هم توانایی زنده بودن دارند. جالب است بدانید که مطالعات جدید به بررسی حدودی سن آنها پرداخته و گویا سن این جانداران که کُندروتباران نامیده می‌شوند به ۱۰ میلیارد سال هم می‌رسد! خیلی ساده بگویی که تا پس از مرگ خورشید هم این جانداران می‌توانند زنده بمانند!

دانشمندان دانشگاه‌های Oxford و Harvard تحقیقات گسترده ای راجع به سیر نابودی کره زمین انجام داده اند. یکی از احتمالات برخورد شیی بزرگ به کره زمین بوده است که سبب جوشیدن اقیانوس‌ها و بر هم تنیدن همه چیز خواهد شد. یافته‌های دانشمندان بر این اساس است که هیچ پدیده ای آنقدر قدرتمند نیست که بتواند  باعث خشک شدن کامل اقیانوس‌ها گردد.

120815 ti tardigrade free - خرس آبی؛ این حیوان زشت و ترسناک پس از مرگ خورشید هم در کره زمین زنده می‌ماند!

خرس آبی

تا وقتی که آب و اقیانوس بر بر وی کره زمین باشد جاندارانی نظیر خرس آبی توانایی زیست دارند.

حقیقتی که نباید هیچ گاه فراموش کنیم این است که انسان‌ها موجوداتی بسیار ضعیف هستند که در برابر تغییرات آب و هوایی به طور کامل در خطر بوده و بدون خورشید هیچ شانسی برای ادامه بقاء ندارند!

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد