راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» انسان در گذر زمان » راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۸:۲۱

 کد خبر: 40142
 111 بازدید

راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) برای خیلی از ما شاید جالب باشد که بدانیم در گذشته مادربزرگان و پدربزرگان مان چگونه زندگی می کرده اند. در سال ۱۹۵۰ مفهوم برابری زنان و مردان ناشناخته بود و […]

راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

برای خیلی از ما شاید جالب باشد که بدانیم در گذشته مادربزرگان و پدربزرگان مان چگونه زندگی می کرده اند. در سال ۱۹۵۰ مفهوم برابری زنان و مردان ناشناخته بود و مانند امروزه مشهور نبود. از زنان انتظار می رفت که مادران و همسران خوبی باشند. در سال ۱۹۵۵ یک مجله به نام خانه داری ماهانه مقاله ای را با عنوان “راهنمای جامع همسرداری” منتشر کرد و در آن قوانین و پیشنهاداتی را برای اینکه زنان بهترین همسر برای شوهرانشان باشند آورده است.

شاید خیلی از این قوانین امروزه ظالمانه و دور از قانون برابری باشد اما این واقعیت آن روز های جامعه بوده است. خواندن این مقاله جذاب را در ادامه مطلب به شما پیشنهاد می کنم:

 

۱- از شب قبل برای برنامه شام فردا برنامه ریزی کنید که زمانی که همسرتان به منزل می آید شام او گرم و آماده باشد و شوهرتان بداند که برای نیازهای او اهمیت قائل هستید.

۲- مردان وقتی از سرکار به منزل می آیند بسیار گرسنه هستند، بنابراین یک غذای خوب می تواند خوش آمد گویی مناسبی به همسرتان باشد.

4439b1f03892f174bf488ef38e635d08 01 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۳- یک ربع قبل از ورود همسرتان به خانه خودتان را آماده کنید و به اصطلاح دستی به سر و روی خودتان بکشید. او به اندازه کافی قیافه های خسته و کسل از کار روزمره را می بیند و این خیلی مهم است که شما تازه و شاداب باشید.

۴- سعی کنید که جالب و جذاب باشید. او یک روز کاری خسته کننده و انواع کارهای کسل کننده را پشت سر گذاشته است و وظیفه شما به عنوان همسر این است که خستگی او را با کارهای متنوع و جذاب رفع کنید.

b70a4013be14b0d7f329c36adf660c6b 1 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۵- قبل از ورود شوهرتان به منزل یک گردگیری سریع انجام دهید و خانه را مرتب کنید و نگذارید که وسایل پخش و پلا باشد.

01d7ae06200ecb220f32bca0ee05bd00 2 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۶- در زمستان قبل از ورود همسرتان به منزل خانه را گرم کنید تا او احساس راحتی کند و احساس کند که به یک پناهگاه وارد شده است تا استراحت کند. سرویس دهی به همسرتان می تواند ثروت و رضایت شخصی برای شما را به همراه داشته باشد!

a3c1b19f748b6807c84fcdfe9f223c81 3 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۷- کودکانتان را آمده کنید و دست و صورتشان را بشویید و موهایشان را مرتب کنید

۸- کودکان گنج هستند و باید مانند یک گنج با آن ها رفتار کنید. آن ها را تشویق کنید تا زمانی که پدرشان به منزل می آیند سروصدا نکنند. هر گونه سروصدایی مانند جاروبرقی و … را به زمانی موکول کنید که او در خانه نیست.

a4b3cc946fb75d438a9aaeb39fdf049c 4 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

4b336447f5f34f3efb6feb101e7b0383 5 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۹- همیشه به او خوش آمد گویی گرمی بگویید و به استقبال او بروید و یک لبخند صادقانه حاکی از رضایتتان به او تحویل دهید.(حتی به زور ? )

۱۰- صرفنظر از اینکه چه موضوع مهمی برای صحبت یا بحث با همسرتان دارید و اینکه چقدر موضوع برایتان مهم است، زمان ورود او به منزل زمان مناسبی برای اینکار نیست. این را بدانید که صحبت های او همواره مهم تر هستند و اجازه بدهید که او اول صحبت کند.(چشششششششم، حتما ? )

۱۱- عصر ها تایم خصوصی همسر شماست و شما حق ندارید که به خاطر دیر آمدن او و یا اینکه بدون شما به جایی رفته است شکایت کنید. سراسر کار و زندگی او پر از فشار و استرس است و او حق دارد که زمانی را برای خودش خوش باشد.(من دیگه حرفی برای گفتن ندارم!)

۱۲- وظیفه یک همسر خوب این است که خانه را به محیط گرم و آرام تبدیل کند تا شوهرش بتواند در آن تجدید قوا کند و استرس ها را از خود دور سازد.

fd7ededd332b7d5eef8ae1fa57feb09c 7 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۱۳- هیچگاه با نق نق کردن و شکایت از او استقبال نکنید.

98adc7d373b1b3bc6d6b942ebb89fd9f 8 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

راهنمای جامع همسرداری

۱۴- اگر او برای شام دیر به منزل آمد و یا اصلا کل شب به خانه نیامد شکایت نکنید. این کار در مقایسه با آنچه در طول روز به او گذشته قابل قیاس نیست.(مگه آقایون به جنگ میرن هر روز؟)

۱۵- راحتی او باید الویت شما باشد. بگذارید که او پایش را روی پای دیگرش بیاندازد و از او با نوشیدنی ها و هر چه که میل دارد پذیرایی کنید.(بذارین من خودمو بکشم ? )

e9f4671487e07d8876724bfdad53fd10 9 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

۱۶- بالشت او را آماده کنید و کفش هایش را از پایش در بیاورید. همواره با نرمی و آهستگی با او صحبت کنید.

۱۷- این را بدانید که او صاحب خانه است و شما حق ندارید که او را راجع به کارهایش مواخذه و یا قضاوت کنید. از او هیچ سوالی راجع به کارهایش نپرسید!

5da098ef19dcb427958d54c8e02c96a5 11 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

۱۸- یک زن خوب جایگاهش را می شناسد.

61b1fd55801a48420ba5064d604cce6f 10 - راهنمای جامع همسرداری ؛ انتظارات از یک زن در سال ۱۹۵۰ میلادی

(خوب این متن من را متحول کرد ? )

البته اگر بخواهیم صادقانه نگاه کنیم خیلی از موارد بسیار خوب بودند. مثلا اینکه زنی خانه را برای همسرش یک پناهگاه امن و گرم کند خیلی خوب است و زندگی مشترک را شیرین تر می کند.

در برخی از موارد هم باید خدا را شکر کنیم که در آن دوران نبوده ایم و ممنون باشیم که زنان هم مانند مردان جایگاهی در اجتماع دارند و مساوات اخلاقی در مورد آن ها تا حدی اجرا می شود.

باید ببینیم که ۶۰ سال دیگر، آیندگان چه نظری راجع به زندگی زنان حال حاضر دارند.

 

 

منبع


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : انسان در گذر زمان
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.