آیا چاقی زندگی شما را کوتاه‌تر می‌کند؟ ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» نوار خبری » آیا چاقی زندگی شما را کوتاه‌تر می‌کند؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۹:۰۷

 کد خبر: 40755
 109 بازدید

آیا چاقی زندگی شما را کوتاه‌تر می‌کند؟

آیا چاقی زندگی شما را کوتاه‌تر می‌کند؟ به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) مطالعه‌ای که در آمریکا و طی ۵۰ سال انجام شده ‌است، نشان می‌دهد که افراد چاق، زندگی کوتاه‌تری داشته و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آن‌ها بسیار بالاتر است. حدود ۲۰۰ هزار شرکت‌کننده در این […]

آیا چاقی زندگی شما را کوتاه‌تر می‌کند؟
مطالعه‌ای که در آمریکا و طی ۵۰ سال انجام شده ‌است، نشان می‌دهد که افراد چاق، زندگی کوتاه‌تری داشته و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آن‌ها بسیار بالاتر است.

حدود ۲۰۰ هزار شرکت‌کننده در این مطالعه بوده‌اند و افرادی که اضافه‌وزن داشته و یا از چاقی رنج می‌بردند، نسبت به افرادی که BMI نرمال داشتند، نارسایی قلبی و بیماری‌های قلبی بیشتری را تجربه می‌کردند.

این نتایج نشان می‌دهند که چاقی با طول‌عمر کوتاه‌تر و خطر افزایش بیماری و مرگ در اثر بیماری‌های قلبی‌عروقی همراه‌ است و اضافه‌وزن با طول‌عمر مشابه وزن طبیعی همراه بوده، ولی خطر ابتدا به بیماری‌های قلبی‌عروقی در سنین پایین‌تر را افزایش می‌دهد.

یافته‌های فوق از این لحاظ اهمیت فراوانی دارد که در سال‌های اخیر، اختلاف‌نظر در مورد پیامدهای سلامتی در خصوص اضافه‌وزن وجود داشته‌اند که دلیل آن نتایج مطالعاتی است که نرخ مرگ‌ و میر مشابه و یا پایین‌تر را در افراد واجد اضافه‌وزن در مقایسه با افراد با وزن طبیعی را نشان می‌دهد. با این‌ حال، مطالعات قبلی، سن ابتلا به اضافه‌وزن و مدت بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) را در نظر نگرفته‌اند.

محققان تعداد سال‌هایی که هر یک از شرکت‌کنندگان با هر نوع بیماری قلبی زندگی کرده‌ بودند را با معیار BMI آن‌ها طی سال‌های ۱۹۶۴ تا ۲۰۱۵، مقایسه نموده و مشاهده کردند که چاقی با طول‌عمر کوتاه‌تر و همچنین گذراندن درصد بزرگ‌تری از زندگی با بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) همراه است.

درواقع، به اعتقاد دانشمندان، ارتباط اضافه‌وزن با طول‌عمر شبیه به وزن نرمال است، ولی به‌بهای گذراندن درصد بزرگ‌تری از زندگی با خطر بیماری‌های قلبی‌عروقی تمام خواهد شد.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : نوار خبری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.