این لباس ها بلای جان میگرنی ها ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» نوار خبری » این لباس ها بلای جان میگرنی ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۵

 کد خبر: 20875
 94 بازدید

این لباس ها بلای جان میگرنی ها

این لباس ها بلای جان میگرنی ها (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) افراد مبتلا به میگرن به برخی بوها، نور شدید و سر و صدا حساسیت دارند اما برخی موارد غیر عادی نیز ممکن است در بروز حملات این بیماری موثر باشد.  بر اساس تحقیقات جدید […]

این لباس ها بلای جان میگرنی ها

این لباس ها بلای جان میگرنی ها

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:)

افراد مبتلا به میگرن به برخی بوها، نور شدید و سر و صدا حساسیت دارند اما برخی موارد غیر عادی نیز ممکن است در بروز حملات این بیماری موثر باشد.

 بر اساس تحقیقات جدید افراد مبتلا به میگرن در اثر دیدن یا پوشیدن البسه راه راه که به شکل گورخری است، دچار تشدید حملات بیماری می‌شوند.

کارشناسان اعتقاد دارند زمانی که این افراد الگوهای پارچه سفید و سیاه را می‌بینند مانند وقتی که نور یا صدای شدید در فضا وجود دارد دچار تشدید علائم میگرن می‌شوند.

بر اساس تحقیقات، الگوهای پیچیده و راه راه حتی اگر در معماری ساختمان و بنا هم وجود داشته باشند، می‌توانند سبب تشدید میگرن و حتی حمله تشنج در مبتلایان به صرع شود.

این یافته‌ها حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه University Medical Centre Utrecht در کشور هلند بر روی مبتلایان به میگرن است.

در این پژوهش کارشناسان با بررسی الکترودهای متصل به پوست کف سر داوطلبان امواج مغزی و نوسانات گاما در مغز آن‌ها را بررسی کرده اند.

ابتدا داوطلبان عکس هایی از ابر و مناظر طبیعی دیده اند و در ادامه عکس‌های پیچیده شامل تصاویر راه راه برای داوطلبان نمایش داده شده است و کارشناسان دریافتند داوطلبان دچار برهم ریختگی نوسانات و امواج مغزی شده اند.

کارشناسان اعتقاد دارند این تصاویر حتی ممکن است باعث ناراحتی، تنش فکری، احساس سردرگمی و سرگیجه در افراد سالم نیز شود.

این نخستین بار است که رابطه بین امواج مغزی و تصاویر دیده شده توسط افراد و اثرات منفی آن بر مغز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کارشناسان امیدوار هستند از این پژوهش برای کمک به درمان و کنترل علائم بیماری در افراد مبتلا به میگرن و صرع استفاده کنند و همچنین پارامترهای محیطی تاثیرگذار بر بیماری را به افراد و خانواده‌های آن‌ها اطلاع دهند.

گفتنی است؛ بیماری میگرن نوع خاصی از سردرد است که در اثر آن فرد به صدا، نور شدید، برخی ادویه ها، ارتفاع و مواردی از این دست حساسیت پیدا کرده و دچار سردرد شدید می‌شود.

در برخی موارد حملات میگرن به قدری شدید است که نیاز به بستری شدن فرد در بیمارستان و مصرف داروهای مسکن قوی است. اگر میگرن کنترل نشود می‌تواند در بعضی از افراد سبب آسیب دائمی به مغز یا حتی نابینایی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
نشانه های مخفی میگرن
اگر میگرن دارید، حتما بخوانید!

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : نوار خبری
ارسال دیدگاه