تاخیر در دفع ادرار خطرناک است ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» نوار خبری » تاخیر در دفع ادرار خطرناک است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۳

 کد خبر: 20799
 46 بازدید

تاخیر در دفع ادرار خطرناک است

تاخیر در دفع ادرار خطرناک است (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) تأخیر در دفع ادرار سبب تغییر شکل آناتومیک و کارکرد طبیعی مثانه می‌شود و متعاقباً قدرت تخلیه این عضو دچار مشکل می‌شود. محمد انصاری‌پور درباره یبوست و تأخیر در دفع ادرار اظهار داشت: پرهیز از […]

تاخیر در دفع ادرار خطرناک است

تأخیر در دفع ادرار سبب تغییر شکل آناتومیک و کارکرد طبیعی مثانه می‌شود و متعاقباً قدرت تخلیه این عضو دچار مشکل می‌شود.

محمد انصاری‌پور درباره یبوست و تأخیر در دفع ادرار اظهار داشت: پرهیز از تأخیر در اجابت مزاج در پیشگیری و درمان یبوست مؤثر است.

وی افزود: ماندن مدفوع در راست‌روده پس از احساس دفع باعث بازجذب آب مدفوع و سموم آن می‌شود که علاوه بر سمّیت برای بدن، مدفوع خشک‌تر و دفع آن سخت‌تر می‌شود.

علاوه بر این، پس از مدتی حساسیت روده بزرگ به حضور مدفوع کم شده و به‌موقع باعث هشدار به دفع مدفوع نمی‌شود که این هم به خشکی مدفوع منجر می‌شود بنابراین در زمان احساس به دفع باید تخلیه مدفوع صورت گیرد.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران متذکر شد: تأخیر در دفع ادرار سبب تغییر شکل آناتومیک و کارکرد طبیعی مثانه می‌شود و متعاقباً قدرت تخلیه این عضو دچار مشکل می‌شود، همچنین با فشار آوردن روی اعضای مجاور مثل رحم و روده عملکرد آنها را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

علل تأخیر در دفع ادرار

انصاری‌پور خاطرنشان کرد: این عادت غلط در بعضی از دانش‌آموزان دیده می‌شود؛ آنها به‌دلائلی مثل تمیز نبودن، نداشتن تهویه مناسب و غیره از دستشویی مدرسه استفاده نمی‌کنند, ممکن است میان کارمندان به‌خصوص زنان نیز این عادت دیده شود.

وی یادآور شد: بنابراین لازم است در مکان‌های عمومی، دستشوییها تمیز و مناسب باشد؛ گاهی افراد نیز از روی عمد در دفع ادرار تعلل می‌ورزند شاید برای تمام شدن یک فیلم یا خواندن قسمتی از کتاب یا انجام تکالیف و یا حتی غرق شدن در فضای مجازی, آموزش به دانش‌آموزان می‌تواند در این مورد مفید باشد.

 

منبع: سلامتی

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : نوار خبری
ارسال دیدگاه