تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» نوار خبری » تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۰

 کد خبر: 18323
 61 بازدید

تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد است.   سید مهدی میرغضنفری درباره گل سرخ اظهار کرد: بهتر است که افراد برای تمدد اعصاب، آرامش‌بخشی، خواب‌آوری و بهبود روحیه گاهی عصاره گل سرخ را در بینی بچکانند که بسیار خوب است همچنین گلاب بسیار […]

تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد است.

 

سید مهدی میرغضنفری درباره گل سرخ اظهار کرد: بهتر است که افراد برای تمدد اعصاب، آرامش‌بخشی، خواب‌آوری و بهبود روحیه گاهی عصاره گل سرخ را در بینی بچکانند که بسیار خوب است همچنین گلاب بسیار مفرح و شادی‌آور است.به نقل از مدیکال نیوز (انجمن دانشجویان علوم پزشکی)سرویس اخبار پزشکی:

وی افزود: بوئیدن گل سرخ و گلاب برای بهبود سردردهای ناشی از گرمی بسیار خوب است و اینکه در مراسم عزا از گلاب استفاده می‌شود به دلیل این است که افراد عزادار دچار استرس و غم یا کم خوابی هستند لذا مغز آنها رو به حرارت و خشکی است که گلاب آن را تسکین می‌دهد و تحمل صبر بر مصیبت را بیشتر می‌کند و مفرح (شادی بخش) نیز است.

رفع بوی بدن با عصاره گل سرخ

این پژوهشگر طب سنتی اضافه کرد: عصاره گل سرخ را می‌توان به لثه‌ها مالید چون برای تقویت لثه بسیار مفید است همچنین روغن گل سرخ را می‌توان به بدن مالید که باعث رفع بوی بد بدن می‌شود.

میرغضنفری خاطرنشان کرد: کسی که در آفتاب بوده و به دلیل افزایش حرارت سر و مغز، دچار سرخی چشم شده است، گلاب برایش مفید است همچنین گلاب تب‌بر است و می‌توان گلاب را در آبی که برای پاشویه است, اضافه کرد.

گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد

وی یادآور شد: گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد است بنابراین تمام قوای بدن مرتبط با سیستم عصبی ـ مغزی، خونی ـ قلبی ـ عروقی، گوارشی ـ غذایی را تقویت می‌کند؛ اگر گل سرخ به صورت خشک مصرف شود قبض‌کنندگی آن بیشتر می‌شود که برای درد چشم و گوش هم مفید است.

منبع خبرگزاری تسنیم


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : نوار خبری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.