خطرات بارداری در سن بالا ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» نوار خبری » خطرات بارداری در سن بالا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۵ - ۸:۰۲

 کد خبر: 21964
 49 بازدید

خطرات بارداری در سن بالا

خطرات بارداری در سن بالا (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) یک جنین شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: افزایش سن ازدواج و استرس۲۰ درصد از زوجین ایرانی را دچار ناباروری کرده است.  معرفت غفاری نوین جنین شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید […]

خطرات بارداری در سن بالا

یک جنین شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: افزایش سن ازدواج و استرس۲۰ درصد از زوجین ایرانی را دچار ناباروری کرده است.

 معرفت غفاری نوین جنین شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ناباروری زوجین اظهار کرد: امروز به دلیل افزایش سن ازدواج، تولید مثل و بارداری در زنان با مشکلاتی روبرو کرده است.

وی عنوان کرد: بهترین سن ازدواج سنین بین ۲۰ تا ۲۴ سال است که امروز با کمک دولت مراکز درمانی ناباروری بخش دولتی ۸۵ درصد هزینه‌های درمان را قبول می‌کند و به همین خاطر بیماران با صرف هزینه کمتر در داخل کشور به درمان این بیماری خود می‌پردازند.

این جنین شناس تأکید کرد: میزان ناباروری در کشور در حدود ۲۰ درصد است، در حالیکه متوسط ناباروری در بین مردم کشورهای دنیا تنها ۱۰ درصد است و این مسئله نشان می‌دهد که وضعیت کشور در شیوع این بیماری به دلیل مشکلات مختلفی مانند تغییر سبک زندگی و استرس‌های بالا بدتر از کشورهای مطرح دنیا است.

وی یادآور شد: آلودگی آب و هوا، نوع غذا و استفاده از موبایل می‌تواند بر روی ناباروری زوجین تأثیر مستقیم و منفی بگذارد ولی خوشبختانه میزان درمان ناباروری در بخش دولتی ۱۸ درصد و در بخش خصوصی ۸۲ درصد است که به خاطر هزینه‌های بالای درمان دولت سعی دارد بخش دولتی را به ۳۰ درصد برساند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : نوار خبری
ارسال دیدگاه