نائب رئیس انجمن صنعت پخش دارو با اشاره به موضوع فرصت‌ها و تهدیدهای اینترنت برای اقتصاد دارو گفت رکود هنوز فشار زیادی را بر اقتصاد کشور وارد می‌کند که اقتصاد دارو نیز از آن مستثنی نیست.

 

وحید محلاتی نائب رئیس انجمن صنعت پخش دارو گفت: در شرایط رکود تورمی که گرفتار اقتصاد کشور شده است، دولت توانست بحث تورم را مهار کند ولی مقوله رکود هنوز فشار زیادی را بر اقتصاد کشور وارد می کند که اقتصاد دارو نیز از آن مستثنی نیست.

 

وی ادامه داد: البته این نکته قابل توجه است که در عین شرایط رکود،شاهد موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی هستیم. و این عرصه جدیدی را بر روی اقتصاد دارو گشوده است که هم فرصت ساز است و هم تهدید محسوب می شود.

نائب رئیس انجمن صنعت پخش دارو اضافه کرد: عرصه دیجیتال و کسب وکارهای اینترنتی می تواند موجب نوآوری و کشف استعدادهای مرتبط شود و در واقع به صورتی باید بگوییم که تغییر پارادایم‌ کسب‌وکار در ایران انکارناپذیر است.

وی ادامه داد: شرکت‌های پخش به استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها و سایت‌های اینترنتی برای ارائه محصول به داروخانه‌ها رو آورده‌اند تا وقت کمتری از داروخانه‌ها گرفته شود و دقیقا این رویکرد منطبق بر اقتصاد مقاومتی است و جای سرمایه گذاری جدی دارد.

ادامه داد: نقطه تهدید ایجاد بازارهای ثانویه مانند خرید و فروش دارو در کانال‌های تلگرامی است که جدا نگران کننده و تاسف‌آور است‌.

محلاتی اضافه کرد: با تقارن روز داروساز، همه توجه ها به پرداخت مطالبات حوزه دارو جلب می شود، در حالی که برای آینده این حوزه، تاملی نمی شود و برنامه استراتژیکی که بتواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند، ارائه نمی شود.

منبع

 

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد