به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

چرا کپسول های ژلاتینی بهتر هستند؟؛مزایای سافت ژل ها در تولید دارو

این روزها داروهای بیشتری در کپسول های ژلاتینی یا سافت ژل ها تولید می شوند. معمولا شکل مواد داخل کپسول های ژلاتینی هم به صورت مایع یا حالتی خمیر مانند است که امکان تهیه آن ها به صورت قرص یا قرار دادن در کپسول های با پوسته خشک و کمی سخت وجود ندارد.. پوسته سافت ژل ها از ژلاتین به دست آمده از اندام های گوسفند و گاو همراه با آب و گلیسیرین تولید شده است تا ماندگاری و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

به همین دلیل نت نوشت اعتقاد دارد سافت ژل ها (کپسول های ژلاتینی) به چند دلیل هم برای تولیدکننده هم مصرف کننده بهتر و مفیدتر هستند.

هضم آسان

27621 1300x1300 1024x1024 - چرا کپسول های ژلاتینی بهتر هستند؟؛مزایای سافت ژل ها در تولید دارو

کپسول های ژلاتینی در عرض چند دقیقه به راحتی در معده حل و در دستگاه گوارش هضم می شود. در واقع هم بلع آن آسان است و هم به دلیل نرمی ژلاتین به محض ورود به بدن کم کم در نتیجه حرارت بدن حل و ماده درون آن رها می شود.

زمان بندی مناسب

از طریق میزان پایداری ژل ها داروسازان می توانند برنامه ریزی کنند که دارو چه مدت زمان بعد از خوردن در معده پخش شود. این مساله بخصوص برای مواردتغذیه ای مثل کوآنزیم Q10، کاروتنویید ها و عصاره های گیاهی یا امگا ۳ مهم است. بسیاری از این مواد از طریق یک پوسته سخت یا به شکل جامد امکان حل شدن ندارند. در واقع نوع سافت ژل توسط داروسازان طوری انتخاب می شود تا از زمان خوردن و حل شدن ژل و ورود مواد درون آن به معده و خون با محاسبات دقیق صورت گیرد.

بسته بندی محکم

برخلاف کپسول های دیگر، سافت ژل ها کاملا محکم بوده و امکان ورود هوا به ماده درونشان وجود ندارد. در واقع مهر و موم شده اند. این بسته بندی محکم مانع از اکسیده شدن دارو می شود. از طرف دیگر قابلیت انعطاف پذیری سافت ژل ها مانع از خروج دارو بر اثر ضربه می شود. از مزایای دیگر سافت ژل ها این است که اگر بر اثر ضربه یا فشار دارو خارج شود این خود نشانه خوبی است تا بیمار آن را مصرف نکند.

راحتی مصرف کپسول های ژلاتینی

به دلیل بافت نرم قابل حل سافت ژل ها نسبت به قرص ها و کپسول های دیگر به راحتی از گلو پایین می روند، در نتیجه فرد مزه یا بوی مواد محتوی کپسول را مجبور نیست تحمل کند. مثل روغن ماهی که مزه و بوی آن برای خیلی ها غیرقابل خوشایند نیست.

ایمنی

ژلاتین به دلیل آن که از مواد طبیعی ساخته می شود ضرری برای بدن ندارد. حتی به دلیل آن که از پروتئین و آمینو اسیدها تشکیل شده حتی مفید هم است.  تنها گیاهخواران یا کسانی که  به گوشت گاو حساسیت دارند ممکن است به آن عکس العمل نشان دهند. در این گونه موارد هم شخص می تواند با خالی کردن محتویات کپسول و حل آن در مقداری آب یا آب میوه مواد را مصرف و کپسول ژلاتین را دور بریزد.

گرچه امروزه حتی برای افراد گیاه خوار و کسانی هم که به هیچ وجه از فرآورده های حیوانی استفاده نمی کنند یک نوع ژل گیاهی به نام هیپروملوز Hypromellose تولید شده است تا برای مصرف سافت ژل ها مشکل نداشته باشند.

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که خوردن قرص یا کسپول های بدون پوشش برای تان خیلی سخت است حتی الامکان از پزشک خود بخواهید داروهایی تجویز کند که در سافت ژل تولید شده اند. چرا که داروسازی امروز هم تمایل دارد تا هر چه بیشتر از ژلاتین برای ساخت انواع داروها استفاده کند.

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد