اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» سکسولوژی و آموزش جنسی » اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۱

 کد خبر: 44232
 592 بازدید

اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار

اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) با رشد قارچگونه تبلیغات زرد مربوط به افزایش اندازه طول آلت مردانه، شاید هر مرد بالغی به اینکه آیا اندازه آلت او طبیعی است شک کند. به همین دلیل است که در سالمید […]

اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار

اندازه طبیعی طول آلت تناسلی مردانه چقدر است؟ + نمودار

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

با رشد قارچگونه تبلیغات زرد مربوط به افزایش اندازه طول آلت مردانه، شاید هر مرد بالغی به اینکه آیا اندازه آلت او طبیعی است شک کند. به همین دلیل است که در سالمید تصمیم گرفتیم با ارائه اطلاعاتی علمی، شما را با اندازه طبیعی آلت مردانه آشنا کنیم. پیش از اینکه وارد جزئیات شویم، بهتر است این حقایق جالب را مرور کنیم:

  • آلت مردانه از بالا کوچکتر به نظر میرسد. به همین دلیل است که اکثر مردان آن را کوچکتر از اندازه واقعی میبینند.
  • بدلیل کاهش جریان خون به محدوده تناسلی، مصرف سیگار (شامل قلیان و امثالهم) از نظر علمی میتواند تا ۱ سانتیمتر آلت را کوچکتر کند.
  • برخلاف باور رایج، اندازه آلت هیچ ارتباطی به قد و سایز پای مردان ندارد.
  • طول آلت در وضعیت خوابیده ارتباط مشخصی با طول آن در حالت نعوظ (راست شده) ندارد. یعنی فردی که آلت بسیار کوچکی در وضعیت خوابیده دارد ممکن است آلت نسبتاً بزرگی در حالت نعوظ داشته باشد. بر اساس اطلاعات یک پژوهش بین المللی، آلت ۸۰ درصد مردان در وضعیت خوابیده کوچک است اما در حالت نعوظ به حد طبیعی رشد خواهد کرد.
  • تنها ۶ درصد مردان در دنیا نیاز به کاندوم با سایز بسیار بزرگ دارند.
  • بر اساس یک پژوهش از زوجهای مختلف، ۸۵ درصد از زنان از سایز آلت همسر خود رضایت داشتند در حالی که ۴۵ درصد همسران وضعیت خود را نامناسب ارزیابی میکردند.
  • اندازه طبیعی آلت مردانه حسب نژاد فرد متفاوت است و قابل تعمیم نیست.

وقایع فوق به طور کلی اشاره دارد به اینکه احساس نارضایتی از اندازه آلت مردانه بیشتر حاصل تبلیغات زرد و متاسفانه شیوع محصولات مستهجن است که ایدهآلی غیر واقعی از افراد میسازد. درست مثل همان مدلهای خانمی که به غلط الگوی بسیاری از زنان شدهاند.

طول متوسط آلت مردانه چقدر است؟

بر اساس یک گزارش منتشر شده در BJU International، محققان نتایج ۱۲ پژوهش مختلف شامل ۱۱۵۳۱ مرد را از ۷۵ سال پیش مورد بررسی قرار دادند. در این گزارش بررسی شده که مردان و زنان چه فکری در مورد اندازه آلت مردانه میکنند. ۶۳ درصد از مردان با اندازه متوسط آلت فکر میکردند آلتشان به اندازه کافی بزرگ است. اما ۸۵ درصد زنان از اندازه آلت همسر خود رضایت داشتند.
بر اساس یک پژوهش دیگر از ۱۶۶۱ مرد در سال ۱۳۹۲ در نشریه داروهای جنسی، اندازه متوسط و طبیعی آلت مردانه ۱۲.۵ الی ۱۶.۸ سانتیمتر تخمین زده شده است. البته نژاد یکی از فاکتورهای تعیین کننده در این مورد است. در جدول زیر میانگین اندازه طول آلات تناسلی حسب نژاد آورده شده است.

جدول سایز نرمال آلت تناسلی بر حسب نژاد سالمید

آیا دستگاه‏های افزایش دهنده طول آلت کارایی دارند؟

واقعیت تا این لحظه گزارش معتبری که نشان دهد استفاده از دستگاههای افزایش دهنده طول آلت کارایی دارند وجود ندارد. البته این دستگاه‏ها در مورد افرادی که مبتلا به بیماری‏های تناسلی هستند کارایی دارد. یک گزارش از دانشگاه Cornell نشان داده است که استفاده مستمر از یک دستگاه بخصوص در مورد افرادی که به بیماری پیرونی مبتلا شده اند، به اندازه محسوسی موثر بوده است.

در چه صورت آلت من به طور نسبی بسیار کوچک از حد معمول به حساب میآید؟

بر اساس گزارش نشریه اورولوژی تنها مردانی که اندازه آلت آنها در حالت خوابیده کمتر از ۴ سانتیمتر و در حالت نعوظ کمتر از ۷.۵ سانتیمتر است برای درمان افزایش طول آلت مناسب هستند.

روش درست اندازه گیری اندازه آلت چگونه است؟

جمعبندی

به نظر میرسد اکثر مردانی که نگران اندازه طول آلت خود هستند، گرفتار تبلیغات زرد و شیوع فیلمهای مستهجن شدهاند. اگر اندازه آلت شما بر اساس اطلاعات این مقاله در رنج طبیعی است، هیچ جای نگرانی نیست. سعی کنید به جای نگرانی بی مورد با افزایش دانش از آمیزش، لذت بیشتر را به همسر و خودتان هدیه کنید. اما اگر اندازه آلت شما در رنج بسیار کوچک است، بهتر است به جای امتحان سرخود دستگاه‏های مختلف افزایش طول آلت، با یک پزشک ارولوژی مشورت کنید. شاید کوچک بودن آلت شما بدلیل بیماریست که به احتمال زیاد قابل درمان نیز است.

[منابع

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سکسولوژی و آموزش جنسی
ارسال دیدگاه