بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» سکسولوژی و آموزش جنسی » بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۹:۱۸

 کد خبر: 40970
 132 بازدید

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است ؟ آیا میتوان به تست های تشخیص بارداری خانگی اعتماد کرد ؟ شما میتونید از […]

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای اطمینان از بارداری چه زمانی است ؟

آیا میتوان به تست های تشخیص بارداری خانگی اعتماد کرد ؟
شما میتونید از اولین روز از زمان تأخیر در پریودتون از بی بی چک( تست تشخیص بارداری خانگی ) استفاده کنید .اگر پریودی منظم داشته باشید ٬پس تاریخ استفاده از بی بی چک رو میدونید ولی اگر پریودی نامنظم داشته باشید ٬ میتونید ۲۱ روز ( سه هفته ) بعد از آخرین رابطه مشکوک و یا محافظت نشدتون از بی بی چک استفاده کنید .
برخی از تست های بسیار حساس میتونند حتی قبل از تاریخ پریود بعدی شما استفاده شوند و بارداری را تشخیص دهند . حتمأ قبل از استفاده از بی بی چک به دستور داخل جعبه آن توجه کنید تا مطمئن شوید بهترین زمان استفاده از آن چه زمانی است .
تست های بارداری برای تشخیص میزان هورمون HCG در ادرار بانوان است . بعد از باردار شدن ٬ بدن شما شروع به تولید هورمون HCG میکنه . بعد از دو هفته از بارور شدن ٬ با انجام آزمایش خون میشه میزان هورمون HCG رو برای بارداری تشخیص داد .
برای باردار شدن ٬ یک تخمک باید از تخمدان رها شه . تخمک گذاری همیشه ۱۴ روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی صورت میگیره . یه تخمک حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از رهاشدنش هنوز زنده میمونه . برای باردار شدن باید یک اسپرم تخمک رو در این زمان بارور کنه .
اسپرم حتی میتونه تا هفت روز در بدن شما زنده بمونه . این یعنی اینکه اگر تا هفت روز قبل از زمان تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید احتمال بارداری وجود داره .

 

برخی از تستهای حاملگی ممکنه بتونند این هورمون را در ادرار شما تشخیص بدن و نتیجه مثبت برای حاملگی رو اعلام کنند. میزان هورمون HCG در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف متفاوته. ممکنه از انواع تست های موجود در بازار، یک یا تعداد کمی از آنها تا اندازه ای دقیق باشند که بتونند در اولین روز از پریود بعدی، سطح هورمون HCG رو تشخیص داده و نتیجه آزمایش بارداری رو مثبت نشون بدهد.
در صورتی که نتیجه تست منفی باشه و هنوز پریود نشده اید، چند روز یا یک هفته دیگر صبر کنید و مجددا از بی بی چک استفاده کنید. شاید تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کردید انجام شده باشه و هنوز برای انجام تست حاملگی خیلی زود باشه . برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده کنید، به این دلیل که ادرار در صبح بیشترین غلظت رو داره.
اگر قصد باردار شدن دارید ، با داشتن رابطه جنسی یک روز درمیون شانس بارداری شما افزایش پیدا میکنه . با این کار دیگه نیاز نیست که زمان دقیق تخمک گذاریتون رو محاسبه کنید .

حدود هفت روز بعد از باردار شدن شما ٬ میزان هورمون HCG ممکنه در ادرار شما بسیار پایین باشه . بیشتر تست های بارداری نیاز به میزان HCG بیشتری برای تشخیص درست دارند .
اگر آزمایش بدید و جوابش مثبت باشه پس شما باردار هستید و احتمال خطا تو جواب آزمایش مثبت بسیار پایینه . اگر بعد از اولین روز از زمان تاخیر در تاریخ پریودتون آزمایش بدید و جواب آزمایش شما مثبت باشه ٬ احتمالأ حدود دو هفته از بارداری شما میگذره .
اگر جواب تست بارداری شما منفی بود ٬ چندان قابل اعتماد نیست . و باز هم احتمال بارداری شما وجود داره . اگر هنوز با وجود جواب منفی تست بارداری فکر میکنید که باردار هستید ٬یک هفته صبر کنید و دوباره تست بارداری بدید تا میزان هورمون HCG در ادرار شما مشخص شود . اگر سابقه سقط جنین و یا بارداری خارج رحمیداشتید ٬ احتمال داره که تست بارداری هنوز برای چند هفته مثبت باشه . علتش هم اینه که احتمال داره هورمون HCG هنوز در خون شما وجود داشته باشه .

 

 

منبع


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سکسولوژی و آموزش جنسی
ارسال دیدگاه