تبادل مطالب و تصاویر سکسی امکان برقراری ارتباطات جنسی در بین نوجوانها را بیش از 38% افزایش میدهد

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

آکاایران: تبادل مطالب و تصاویر سکسی امکان برقراری ارتباطات جنسی در بین نوجوانها را بیش از 38% افزایش میدهد –
تلفن همراه و اینترنت می تواند رفتار اجتماعی و جنسی جامعه را تغییر دهد .
به گزارش آکاایران: از هر پنج نوجوان و جوان 13-19 ساله آمریکایی یک نفر تصویر برهنه یا نیمه برهنه بدن خود را از طریق تلفن همراه  ،  پست الکترونیک ( ایمیل ) و یا تلفن خود  ، برای دیگران ارسال کرده و  همچنین دو برابر تصاویر ارسالی، متن نوشتاری و پیامهای محرک سکسی فرستاده  است . این رفتار ارتباطی نوین می تواند عواقب مخربی برای سلامت جنسی – بهداشتی  و روانی جامعه بهمراه داشته باشد .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان فاقد مرز   ،  نتایج یک نظرسنجی آنلاین به سفارش کمپین ملی جلوگیری از بارداری ناخواسته و نوجوان National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy (NCTUP)  نشان می دهد پدیده های اجتماعی و ارتباطی نوین می توانند عواقب منفی هولناکی به دنبال دارا باشند .
کمپین ملی پیشگیری از بارداری نوجوانان در آمریکا  (NCTUP) در این مقاله با اشاره به اینکه این پدیده نوین “Tech Sex ” باعث افزایش نگرانی افراد بزرگسال شده نشان می دهد که تبادل مطالب و تصاویر سکسی امکان برقراری ارتباطات جنسی در بین نوجوانها را بیشتر از 38% افزایش میدهد.
20176191555688561a - تبادل مطالب و تصاویر سکسی امکان برقراری ارتباطات جنسی در بین نوجوانها را بیش از 38% افزایش میدهد
بیش از نیمی از 1،280 نوجوانان و  جوان تا سن 26 سال که در این نظر سنجی (آنلاین) در سپتامبر و اکتبر شرکت کردند  گفتند که آنان یک پیام جنسی از شخص دیگری دریافت کرده اند  و یک پنج ام این افراد برعلاقه مندی خود به این پیامها تاکید کرده اند . هفتاد درصد از این نوجوانان از عمل خود پشیمان بودند و اعلام می کردند که باعث شرمساری خانواده خود هستند .
در مقابل 30% از این نوجوانان که مطالب و تصاویر سکسی را مبادله می کنند، توقع برقراری ارتباط جنسی نزدیک با طرف مقابلشان را دارند.
نتایج این پژوهش می گوید گرچه نرخ بارداری و زایمان نوجوانان در ایالات متحد امریکا از سال 1990 میلادی تاکنون به مقدار یک سوم کاهش یافته است  اما کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه می توانند با چالشی بزرگ روبرو شوند .
20176191555688172a - تبادل مطالب و تصاویر سکسی امکان برقراری ارتباطات جنسی در بین نوجوانها را بیش از 38% افزایش میدهد
طبق این گزارش در آمریکا اگر چه آمار کنونی میزان بارداری نوجوانها را یک سوم میزان بارداری نوجوانان در سال 1990 نشان می دهد ولی در مقایسه با سایر کشورها ،( از هر 1000 بارداری) آمریکا با 41، انگلیس با 27، کانادا با 14، ژاپن با 6 و هلند با 5، همچنان میزان بارداری در میان نوجوانان آمریکایی بالاست.
طبق گزارش کمپین  بیش از 30 درصد از دختران در ایالات متحده آمریکا  قبل از رسیدن به سن 20 سالگی باردار می شوند و بسیاری از آنان قبل از جشن تولد 20 سالگی خود دومین بارداری را تجربه می کنند .
با توجه به نتایج این تحقیقات تقریبا نیمی از دختران  15  تا 19 ساله در ایالات متحده حداقل یک بار رابطه جنسی داشته اند .

.

 

برچسب ها:

:: سکسولوژی (18+) محرمانه های جنسی