دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» سکسولوژی و آموزش جنسی » دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۱

 کد خبر: 41061
 149 بازدید

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) دارو هایی که اثر دارو های جلوگیری از بارداری را کم میکنند   چه داروهایی باعث کم شدن اثر داروهای ضد بارداری میشوند    برخی دارو ها ٬ آنتی بیوتیک ها […]

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

دارو هایی که اثر دارو های جلوگیری از بارداری را کم میکنند

 

چه داروهایی باعث کم شدن اثر داروهای ضد بارداری میشوند 

 

برخی دارو ها ٬ آنتی بیوتیک ها و مکمل ها میتوانند تغییراتی در تأثیر داروهای جلوگیری از بارداری ایجاد کنند . مانند : nuvaring . این دارو همچنین ممکن است به دلیل افزایش متابولیسم هورمون ها ٬ تأثیر داروهای جلوگیری از بارداری را کمتر کند . این به این معناست که هورمون ها ممکن است با سرعت در بدن از بین بروند و بی تأثیر شوند .

بنابراین مقدار هورمون های ضروری برای محافظت از بارداری را کاهش میدهد . درصورتیکه هر گونه سوالی درباره ی روش های جلوگیری از بارداری دارید ٬ لطفأ با پزشکتان تماس بگیرید .

درصورتیکه شناخت کافی از روش های پیشگیری از بارداری داشته باشید ٬ ریسک بارداری ناخواسته را کمتر خواهید کرد .

۱) آنتی بیوتیک ها :

برخی آنتی بیوتیک ها که برای درمان عفونت ها استفاده میشوند ٬ ممکن است تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کمتر کنند . برخی از انواع آنتی بیوتیک ها که برای درمان عفونت های باکتریایی مانند ذات الریه ٬ عفونت های تنفسی ٬ آکنه ٬ عفونت پوستی ٬ عفونت های ادراری و عفونت های منتقل شده از طریق رابطه جنسی مصرف میشوند ٬ تأثیر دارو های جلوگیری از بارداری را کاهش میدهند .

به دلیل اینکه متابولیسم بدن هر شخص متفاوت است ٬ دانستن اینکه آیا مصرف آنتی بیوتیک با قرص جلوگیری از بارداری تداخل پیدا میکند ٬ غیر ممکن است . بنابراین عاقلانه است که در صورت مصرف آنتی بیوتیک از روش جلوگیری کمکی دیگری برای احتیاط استفاده کنید . در صورتیکه پزشکتان مشغول تجویز آنتی بیوتیک برای شما است ٬ باید او را از مصرف قرص جلوگیری از بارداری مطلع کنید.

%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1 %D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C %D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7 %D8%A8%D8%B1 %D9%82%D8%B1%D8%B5 %D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C %D8%A7%D8%B2 %D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C - دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

تاثیر برخی داروها بر قرص جلوگیری از بارداری

دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

۲) مهار کننده های پروتئازی ضد ویروس ایدز

Norvir داروی ضد ویروسی است که برای درمان عفونت های ویروسی ایدز تجویز میشود . درصورتیکه این دارو و یا دارو های دیگری که برای درمان ویروس ایدز است را مصرف میکنید ٬ از پزشکتان سوال کنید که آیا این داروها تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کاهش میدهد

علاوه براین topamam ممکن است برای درمان سردردهای میگرنی تجویز شود . این دارو نیز ممکن است تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کمتر کند . حتمأ از پزشکتان سوال کنید که آیا شما میتوانید همزمان از قرص جلوگیری از بارداری و قرص هایی که برای درمان میگرن و یا کنترل استرس است٬ استفاده کنید .

 

۳) دارو های ضد تشنج
داروهای barbiturate که خواب آور ٬ کنترل کننده استرس و برای درمان تشنج هستند ٬ میتوانند از تأثیر قرص های جلوگیری بکاهند .
برخی داروها میتوانند به کنترل تشنج کمک کنند . همچنین برای درمان بیماری صرع و درمان مشکلات عصبی مفید هستند .
علاوه براین topamam ممکن است برای درمان سردردهای میگرنی تجویز شود . این دارو نیز ممکن است تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کمتر کند .
حتمأ از پزشکتان سوال کنید که آیا شما میتوانید همزمان از قرص جلوگیری از بارداری و قرص هایی که برای درمان میگرن و یا کنترل استرس است٬ استفاده کنید .

%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1 %D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C %D8%B6%D8%AF %D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C %D8%A8%D8%B1 %D9%82%D8%B1%D8%B5 %D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C - دارو هایی که تاثیر قرص های ضد بارداری را کاهش می دهد

تاثیر داروی ضد افسردگی بر قرص جلوگیری از بارداری

۴) دارو های ضد افسردگی

برخی دارو هایی که برای درمان افسردگی تجویز شده اند ٬ میتوانند سطح هورمونی بدن را تغییر دهند . داروهای ضد افسردگی ممکن است مقدار هورمون های استروژن و پروژسترون بدن را کاهش دهند . کاهش مقدار هورمون موجود در بدن خانم ها متفاوت است . محققان همچنین بیان کرده اند که استروژن موجود در قرص جلوگیری از بارداری ممکن است تأثیر داروی ضد افسردگی را کاهش دهد ‌. طبق تحقیقات انجام شده مصرف قرص های SSRI وserzone که برای درمان افسردگی هستند ٬ نیز ممکن است اثر داروهای جلوگیری از بارداری را کاهش دهد

۵) دارو های ضد قارچ

داروهای ضد قارچ نیز ممکن است اثر داروهای جلوگیری از بارداری را کاهش دهند . داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت های قارچی پوست ٬ مو ٬ جمجمه و ناخن ها استفاده میشوند . درصورتیکه از داروهای ضد قارچ استفاده میکنید ٬ از پزشکتان سوال کنید که آیا این دارو ها اثر قرص جلوگیری از بارداری را کاهش میدهند .

۶) دارو های دیابت

برخی از دارو های مخصوص دیابت مانند actors وavandia ممکن است با داروی جلوگیری از بارداری تداخل ایجاد کند ‌ حتمأ پزشکتان را در جریان مصرف این داروها قرار دهید و سوال کنید که آیا این داروها تأثیری رو داروهای جلوگیری از بارداری خواهند گذاشت۰

۷) دارو های ضد اضطراب

از پزشکتان سوال کنید که آیا داروی ضد اضطراب شما اثر داروی جلوگیری را کاهش خواهد داد یا نه ؟ داروهای مخصوص درمان افسردگی ممکن است با داروی جلوگیری از بارداری تداخل ایجاد کند .

۸) دارو های درمان فشار خون ریوی

داروی tracleer برای درمان افرادی که فشار خون بالا در رگ های ریه دارند ٬ تجویز میشود . Tracleer ثابت شده است که هورمن متراکم شده در فشار خون را که میتواند خطر بارداری ناخواسته را افزایش دهد را کاهش میدهد نگرانی دیگر مصرف این قرص این است که در صورت مصرف در بارداری میتواند باعث نقض های مادرزادی جدی ای شود . خانم هایی که این قرص را مصرف میکنند باید قبل از مصرف آن تست بارداری منفی داشته باشند و در زمان مصرف این دارو نباید اقدام به بارداری کنند .

طبق دستورالعمل داروی tracleer ٬ در صورت مصرف این قرص ٬ باید از دو روش جلوگیری از بارداری استفاده کرد . به دلیل اینکه ریسک بارداری با نقض مادرزادی با مصرف این قرص بسیار بالا است . در صورت داشتن آی یو دی باید از قرص جلوگیری از بارداری نیز استفاده کرد.

تاثیر مکمل ها بر قرص جلوگیری از بارداری

۹) مکمل های طبیعی

ثابت شده است که علاوه بر برخی داروها ٬ برخی مکمل ها نیز تأثیر قرص های جلوگیری از بارداری را کاهش میدهند .مواد طبیعی گرفته شده از گیاه سویا ثابت شده است که شدت گرگرفتگی یائستگی را کاهش میدهد و به محکم شدن استخوان های بدن کمک میکند .

۱۰) اسهال و استفراغ شدید

اگرچه اسهال و استفراغ شدید ممکن نیست تأثیر داروی جلوگیری از بارداری را کاهش دهد ٬ اما دارویی که برای درمان آن تجویز میشود ٬ میتواند در تأثیر داروی پیشگیری از بارداری مداخله ایجاد کند . درصورتیکه به این بیماری مبتلا شده اید و یا داروی آن را استفاده میکنید ٬ با پزشکتان مشورت کنید و از روش جلوگیری از بارداری دیگری نیز استفاده کنید .

 

 

منبع


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سکسولوژی و آموزش جنسی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.