علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟ ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» سکسولوژی و آموزش جنسی » علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۹:۵۰

 کد خبر: 41012
 126 بازدید

علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟ به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) چگونه نوع اختلال درعملکرد جنسی رو تشخیص بدیم؟ اختلال در عملکرد جنسی یعنی هر مشکلی که مانع رضایت جنسی یه شخص یا یه زوج بشه. جالب اینجاست که این قضیه خیلی عادیتر از اونیه که فکر میکنین، […]

علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

چگونه نوع اختلال درعملکرد جنسی رو تشخیص بدیم؟

اختلال در عملکرد جنسی یعنی هر مشکلی که مانع رضایت جنسی یه شخص یا یه زوج بشه. جالب اینجاست که این قضیه خیلی عادیتر از اونیه که فکر میکنین، با این حال خیلیها خجالت میکشن که در مورد اختلال عملکرد جنسی صحبت کنن. حدود ۳۱ درصد مردان و ۴۳ درصد زنان این مشکل رو دارن. اگه در مورد اختلال در عملکرد جنسیتون نگرانین و به دنبال تشخیص و درمانش هستین با یه پزشک صحبت کنین.

نگاهی به لیست اختلال عملکرد جنسی بندازین

ممکنه برای هرکسی پیش بیاد که بعضی شبها سرحال نباشه، و دراینجاست که اختلالات به طور مرتب اتفاق میافتن و رابطه جنسی رو تحت تاثیر قرار میدن. در ادامه ۴ نوع مختلف از این اختلالات نام برده شده.
اختلال در میل

زمانی این اتفاق می افته که شما کمی علاقه یا اصلا علاقه ای به رابطه جنسی ندارین. برای خانومها، چیزهایی مثل قرص ضد بارداری میتونه تا حد زیادی این میل رو از بین ببره.

اختلال انگیختگی

اختلال انگیختگی زمانی رخ میده که میخواین رابطه جنسی داشته باشین، ولی بدنتون جوابگو نیست.

اختلال در ارگاسم

بدن و احساساتتون ممکنه درگیر فعالیت های جنسی دیگه ای باشه، و نمیتونین به اوج برسین، که میتونه حس ناامیدی بهتون بده.

اختلال درد

اختلال درد زمانی اتفاق میافته که هر بخشی از فعالیت جنسی دردناکه، به خصوص نزدیکی.

%D8%A8%D8%A7 %D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9 %D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5 %D8%AF%D8%B1 %D9%85%D8%B1%D8%AF %D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA %D9%87%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C %D8%AA%D8%A7%D9%86 %D8%B5%D8%AD%D8%A8%D8%AA %DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF - علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

با پزشک متخصص در مرد اختلالات عملکرد جنسی تان صحبت کنید

 علل پزشکی اختلال درعملکرد جنسی رو پیدا کنین

اغلب اوقات استرس عامل اصلی اختلال در عملکرد جنسیه. با این حال، عوامل پزشکی و روانی می تونه روی رضایت جنسی تاثیر بزاره. همچنین دیابت، بیماری های قلبی، اختلالات عصبی، و عدم تعادل هورمون می تونه باعث اختلال درعملکرد جنسی بشه. عوارض جانبی داروها ، مواد مخدر و الکل هم می تونن عملکرد جنسی رو تحت تاثیر قرار بدن.

در مورد علل روانی مشورت کنین

تعدادی مشکل جنسی وجود داره که می تونه علل روانی داشته باشه. داشتن بدن ضعیف و اختلالات خلقی، مشکلات رابطه ای، یا آسیب جنسی در گذشته میتونه از نشونه هاش باشه. علل روانی می تونه منجر به کاهش میل جنسی یا برانگیختگی، نرسیدن به ارگاسم، یا حس نداشتن در ناحیه تناسلی بشه.

عوامل فرهنگی اجتماعی و اقتصادی رو هم به حساب بیارین

عواملی مثل آموزش نامناسب در مورد جنسیت، اعتقادات مذهبی، یا خستگی از خانواده یا محل کار می تونه به نارضایتی جنسی کمک کنه. باورهای تدریس در دوران کودکی، و هنجارهای فرهنگی می تونه زندگی جنسی یک فرد رو تحت تاثیر قرار بده.

درمورد مشکلاتتون با مشاور پزشکیتون مشورت کنین

اگه مسایل جنسی باعث ناراحتی شما و نامزدتون یا روابطتون میشه یه وقت با مشاور پزشکیتون تعیین کنین. در مورد مشکلاتتون باهاش صحبت کنین و یادتون باشه که مشاور پزشکی برای اینه که بهتون کمک کنه. تا اونجا که ممکنه چیزهایی که باعث بوجود اومدن مشکل شده رو یادداشت کنین، زمانیکه اتفاق میافته، چگونگی اتفاق افتادنش، و اگه دردی وجود داره.

اگه زمانیکه دارین در مورد این چیزها با مشاورتون صحبت میکنین احساس شرمندگی میکنین، به یاد بیارین که شما به دنبال کمک هستین و درمانش هم وجود داره.

%D8%A8%D8%A7 %D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3 %D8%AF%D8%B1 %D8%A7%DB%8C%D9%86 %D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF %D8%AD%D8%B1%D9%81 %D8%A8%D8%B2%D9%86%DB%8C%D8%AF - علل ایجاد اختلالات عملکرد جنسی چیست؟

با روانشناس در این مورد حرف بزنید

مشکلات ارگاسم رو شناسایی کنین

به فقدان ارگاسم آنورگاسمی گفته میشه. ممکنه مشاور پزشکیتون چند سوال در مورد عوامل روانی و احساسی مثل مهار جنسی، فقدان تجربه، و یا سابقه تروما جنسی که باعث آنورگاسمی شده بپرسه. بعضی داروها یا بیماری های مزمن می تونه باعث مشکلات انگیختگی و ارگاسم بشه.

 

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سکسولوژی و آموزش جنسی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.