کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران) ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» سکسولوژی و آموزش جنسی » کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۸:۲۱

 کد خبر: 40864
 314 بازدید

کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران) به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) خوشبختانه امروزه بسیاری از مردان و زنان به ضرورت استفاده از کاندوم در رابطه جنسی پی برده اند. اینکه باید در رابطه سالم جنسی از کاندوم استفاده کرد دیگر مسئله اصلی […]

کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

خوشبختانه امروزه بسیاری از مردان و زنان به ضرورت استفاده از کاندوم در رابطه جنسی پی برده اند. اینکه باید در رابطه سالم جنسی از کاندوم استفاده کرد دیگر مسئله اصلی نیست. بلکه چالش اصلی برای بسیاری از مصرفکنندگان کاندوم، استفاده از کاندوم مناسب برای افزایش کیفیت و لذت رابطه جنسی است. اما متاسفانه بازار کاندوم در ایران برای مصرفکنندگان اصلاً شفاف نیست. انواع و اقسام برندهایی که سر از داروخانهها و سایتهای فروش کاندوم در میآورند، اکثراً توسط موسسات معتبر بینالمللی ارزیابی نشدهاند. از طرفی ممنوع شدن واردات کاندوم جای عرض اندام برندهای متفرقه و غیر اصلی که اکثراً تولید شرکتهای داخلی است را باز کرده است. در آذر ماه سال ۹۱ با تصویب دولت وقت، ثبت سفارش واردات کاندوم به عنوان یکی از کالاهای «غیرضروری و لوکس» به کشور ممنوع شد. طبق آمار سالانه بیش از ۷۰ میلیون کاندوم در داخل کشور تولید می‌شود. این رقم، سه چهارم نیاز مردم ایران به این کالا را تامین می‌کند. [۱]

تلاش این برندها برای نشان دادن چهره خارجی از خود بر این پیچیدگی نیز افزوده است. البته محصولات تولید داخل ملزم به دریافت تاییدیه وزارت بهداشت ایران هستند. اما این تاییدیه به تنهایی به معنای کیفیت بالای محصولات نیست. لذا لازم است خریداران، با وسواس و بررسی بیشتری نسبت به خرید کاندوم اقدام نمایند. خرید اینترنتی یا آنلاین کاندوم یکی از راههایی است که اخیراً در ایران طرفدار پیدا کرده است. عملاً داشتن فرصت مناسب برای بررسی محصول از طریق اینترنت، تا حد زیادی اشکال عدم شفافیت بازار کاندوم ایران را مرتفع میکند. به همین دلیل است که در سالمید کاندومها صرف نظر از برند و تاییدیه وزارت بهداشت، به دقت از بستهبندی خارج و از منظر فاکتورهای مختلف کیفی نقد و بررسی میشوند.

خواننده قدیمی سالمید میداند که پیش از خرید کاندوم، باید از سایز مناسب خود مطلع شود. سپس حسب نوع نیاز، به خرید کاندوم مناسب، از انواع مختلف شامل ساده و کلاسیک، تاخیری، خاردار، شیاردار، بسیار چرب، خنک کننده، گرم کننده، رنگی و یا معطر را اقدام نماید. اما تفاوت این ویژگیها در چیست و در چه شرایطی باید از آنها استفاده کرد؟ در ادامه مطلب در مورد این ویژگیها توضیح خواهیم داد.

کاندومهای تاخیری

Relax Prolong Inside1 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

یک نمونه کاندوم تاخیری، ماده تاخیری بصورت نیمه جامد در داخل کاندوم قابل مشاهده است.

کاندومهای تاخیری از انواع پر طرفدار در ایران هستند. استفاده از آنها همانطور که از نامشان پیداست برای ایجاد تاخیر در انزال است. درون این کاندومها به موادی مایع یا نسبتاً جامد آغشته است که معمولاً در کمتر از ده دقیقه پس از پوشیده شدن کاندوم بر روی آلت، ایجاد بی حسی نسبی میکند. این بی حسی حسب کیفیت کاندوم میتواند تا نیم ساعت موثر باشد. کاندومهای تاخیری اصولاً برای ایجاد تاخیر در انزال افراد عادی ساخته شدهاند و چندان مناسب مردانی که دچار زودانزالی یا اختلال نعوظ هستند، نیستند زیرا اثر تاخیری این کاندومها صرفاً متمرکز بر لامسه است در حالیکه ریشه اصلی بسیاری از موارد زودانزالی و اختلال نعوظ، همانند آنچه در مقاله اثرات پایدار پورن و خودارضایی بر مغز گفته شد، در ذهن افراد است.

کاندوم‌های تاخیری از مهمترین ملزومات افزایش رضایت و تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش هستند زیرا احتمال ارگاسم‌های چندباره در زنان با استفاده از این محصولات به مراتب افزایش می‌باید.

برای اینکه بهترین کارایی این کاندومها را تجربه کنید، بهتر است تلاش شود حین رابطه جنسی و معاشقه کمترین تماس با آلت برقرار شود. پس از پوشیدن کاندوم و شروع دخول ملایم، معمولاً در کمتر از ده دقیقه کنترل بیشتر بر انزال احساس خواهد شد. سپس میتوان حتی بدون کاندوم و با آسودگی خاطر به معاشقه و حتی آمیزش دهانی با آلت پرداخت. البته توجه نمایید که در صورت خارج کردن کاندوم نباید به دخول ادامه داد زیرا ریسک انتقال بیماری و یا بارداری همواره برقرار است. همچنین پس از درآوردن کاندوم مدت زمان بیحسی آلت کاهش میباید. به طور معمول احساس بی حسی یک کاندوم تاخیری با کیفیت پس از تاثیر از ۱۵ الی ۳۰ دقیقه متفاوت است. درآوردن کاندوم پس از تاثیر بیحسی این زمان را به نصف کاهش میدهد.

در سالمید تنها کاندومهای تاخیری با کیفیت ارائه میشوند. لیست این کاندومها را در اینجا میتوانید مشاهده و امکاناتشان را مطالعه نمایید. کاندومهای تاخیری Nach Kodex Game Over چهار در یک سرد و Nach Kodex Game Over چهار در یک گرم از گزینههای خوب و با کیفیت کاندومهای تاخیری موجود در ایران هستند.

Nach Game Over IOP Front 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم تاخیری ناچ آخر بازی ۴ در ۱ سرد کننده

front5 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم تاخیری ناچ آخر بازی ۴ در ۱ گرم کننده

کاندومهای ساده و کلاسیک

بسیاری از افراد سادگی و کلاسیک بودن محصول را نشان اصالت و کیفیت میدانند. این مسئله در مورد کاندومها نیز نسبتاً برقرار است. کاندومهای ساده و کلاسیک همانطور که از نامشان پیداست، صرفاً برای افزایش لذت، ایمنی و جلوگیری از بارداری ساخته میشوند.

شفافیت، ضخامت کمتر و نداشتن طرح با وجود لوبریکانت روی کاندوم، تمام چیزیست که برای تجربه یک رابطه جنسی روزمره مورد نیاز است.

NACH XXL Inside3 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

یک نمونه کاندوم کلاسیک و ساده

بنابراین پیشنهاد میکنیم همواره تعداد نسبتاً زیادی از کاندومهای ساده را در کمد یا کشوی اتاق خواب داشته باشید زیرا این محصولات بیشترین کاربرد را در روابط جنسی مستمر دارند. همه کاندومهای ساده و کلاسیک سالمید که از کیفیت خوبی برخوردارند در اینجا لیست شدهاند. برخی از این کاندومها علاوه بر سادگی و شفافیت امکانات جانبی همچون ضخامت کمتر، لوبریکانت بیشتر و یا اسانس ملایم دارند. اما اگر قصد دارید یکی از کلاسیکترین و با کیفیتترین کاندومهای موجود را تجربه کنید، کاندوم ناچ استند آپ کلاسیک Nach Always Stand Up Classic را توصیه میکنیم. این کاندوم ساده دارای ظاهری بسیار طبیعی و همچنین روانکننده بالا است که آنرا برای انواع دخول و افزایش لذت جنسی متمایز میکند. کاندوم سیمپلکس نعناعی Simplex Mint نیز برای افرادی که در عین سادگی، از وجود اسانس ملایم نعناع نیز استقبال میکنند، یک انتخاب کلاسیک خوب به شمار میرود.

frontSUC 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم ناچ استند آپ کلاسیک Nach Always Stand Up Classic

Simplex Mint Front 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم سیمپلکس مینت Simplex Mint

کاندومهای طرح دار (خادار، شیاردار و ترکیبی)

اگر سری به کاندومهای طرح دار در فروشگاه کاندوم سالمید زده باشید و توضیحات محصول را خوانده باشید، حتماً متوجه شدهاید که طرحهای قالب و پر طرفدار در کاندومها، شیاردار (Ribbed)، خاردار (Dotted) و ترکیب این دو است. همانطور که بارها گفته ایم اینکه چه طرحی بیشترین احساس تحریک و لذت را ارائه میکند یک مسئله منحصر به فرد و سلیقه ایست. حتی برندهای مختلف، یک طرح را در ابعاد و فواصل تعبیه میکنند لذا شاید تجربه، بهترین راه برای پیدا کردن محصول مناسب باشد.

کاندومهای شیاردار (Ribbed)

inside3 300x169 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

طرح شیاردار روی کاندوم

کاندومهای شیاردار یکی از انواع بسیار قدیمی و محبوب میان طرفداران کاندومهای طرح دار است. شیارهای منظم با فواصل یکسان معمولاً برای بسیاری از افراد به اندازه کافی محرک است.  کاندوم ریلکس شیاردار Relax Ribbed یکی از قدیمیهای نسبتاً با کیفیت و کاندوم مته آتشین شیاردار محصول ناچ Nach Fire Drill Ribbed از محصولات خوب طرحدار داخل کشور هستند.

FrontRR 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم ریلکس شیاردار

frontFD 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم شیاردار ناچ مته آتشین Nach Fire Frill

کاندومهای خاردار (Dotted)

inside2RD 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

طرح خاردار بر روی کاندوم

شاید اصطلاح خار چندان برای توصیف این طرح مناسب نباشد. این کاندومها برجستگیهایی دکمه مانند و منظم دارند. ابعاد و فواصل این برجستگیها حسب برند محصول متفاوت است. کاندوم ریلکس خاردار Relax Dotted از معدود کاندومهایی است که صرفاً این طرح را دارد. معمولاً کاندومهای خاردار، شیاردار هم هستند.

FrontRD 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم ریلکس خاردار Dotted

کاندومهای ترکیبی (خاردار و شیاردار)

این کاندومها همانطور که از نامشان پیداست طرح شیار و خار را به اشکال مختلف ترکیب میکنند. اینکه کدام ترکیب برای شما مناسب است یک تجربه حسی و منحصر به فرد است. کاندوم سیمپلکس اناری (Simplex Pleasure Pomegranate Flavor) و سیمپلکس یوزپلنگ سیاه (Simplex Black Panther) دو نمونه خوب از این کاندومها هستند.

Simplex Pleasure Front 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم سیمپلکس اناری ترکیبی

Simplex Black Panther Front 300x300 - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندوم سیمپلکس یوزپلنگ سیاه ترکیبی

کاندومهای معطر

همانطور که از نامشان پیداست، این کاندومها به جای بوی ضمخت لاتکس، از اسانسهای مختلف برخوردارند. معطر بودن کاندوم برای طرفداران آمیزش دهانی حائز اهمیت است. تنوع این کاندومها نسبتاً زیاد است و به یک ویژگی عادی در میان کاندوم ها تبدیل شده است. کاندومهای شکلاتی، اناری، نعنایی، و وانیل از این دسته اند. تجربه رایحه سیمپلکس نعنایی Simplex Mint که در بالا به آن اشاره کردیم، ارزش امتحان کردن را دارد.

کاندومهای سرد کننده و گرم کننده

کاندومهای سرد کننده و گرم کننده تنها احساس نسبی سردی و یا گرما در آلت مردانه هنگام پوشش ایجاد میکنند. استفاده از آنها صرفاً برای تنوع و ایجاد هیجان است. تبلیغاتی چون افزایش حجم آلت و غیره که معمولاً در مورد این کاندومها ارائه میشود دروغ محض است. در بهترین حالت محصولاتی که حاوی مواد شیمیایی التهاب آور هستند، موجب التهاب نسبی پوست آلت میشوند که تاثیری قابل توجهی در حجم آلت ندارد.

کاندومهای فانتزی

exciter condoms - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

انواع کاندوم با طرحهای فانتزی

اما تنوع در کاندومها به موارد فوق منتهی نمیشود. کاندومها با طرحهای غیر متعارف و عجیب

luminous condoms - کاندوم ساده، شیاردار، خاردار و یا تاخیری؟ (انواع کاندوم‌های موجود در ایران)

کاندومهای شب نما

که زائدههایی برجسته دارند، کاندومهایی که حین استفاده از خود نور ساطع میکنند (کاندومهای شب نما) از این دستهاند.

جمعبندی

تنوع کاندومها بیشتر از آن چیزی است که معمولاً تصور میکنیم. به نظر ما واقعاً لازم است هر زوج یکبار از انواع این کاندومها استفاده کنند تا بهترین محصولات را بتوانند انتخاب کنند زیرا همانطور که گفته شد برداشتها و کیفیت لذت حاصل از این محصولات منحصر به فرد و سلیقه ایست. پس از اینکه حداقل یکبار انواع کاندومهای موجود و مجاز را تجربه کردید براحتی میتوانید برای استفاده منظم حین رابطه جنسی محصولات مناسب خود را تهیه نمایید. باز هم تاکید میکنیم که متناسب بودن کاندوم از نظر سایز بر سایر فاکتورها و ویژگیهای کاندوم، در اولویت است. لذا همیشه از انتخاب سایز درست شروع کنید!

 

 

منبع


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : سکسولوژی و آموزش جنسی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.