دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» مشاوره » دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۷:۳۰

 کد خبر: 43869
 274 بازدید

دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند

دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) دروغ ها نیز انواعی دارند. قطعا تفاوتی بین دروغ های یک سیاستمدار با یک کودک که خرابکاری خود را پنهان می کند، وجود دارد. شما تا به […]

دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند

دروغ آبی ! چیزی که افراد سیاست مدار با متوسل شدن به آن صحبت می کنند

به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

دروغ ها نیز انواعی دارند. قطعا تفاوتی بین دروغ های یک سیاستمدار با یک کودک که خرابکاری خود را پنهان می کند، وجود دارد. شما تا به حال دروغ های زیادی از افراد مختلفی شنیده اید، اما به احتمال زیاد تفاوت بین دروغ ها را نمی دانید، پس برای آشنایی با انواع مختلف دروغ و دروغ آبی ، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

آیینه تهران
یاد گرفتن دروغ آبی
همانطور که روشن است، همه ما در سنین بسیار پایین یاد می گیریم که دروغ بگوییم. کودکان در حدود سن ۳ سالگی متوجه می شوند که والدین شان نمی توانند ذهن آن ها را بخوانند. پس کم کم در همان سن شروع به گفتن دروغ های سیاه (دروغ سیاه، دروغی است که برای فرد منفعتی را به همراه دارد) می کنند؛ مانند این جمله: “من چیپس های شکلاتی را نخوردم.” بعداً در حدود ۶ سالگی که احساس هم دردی و هم دلی آن ها توسعه پیدا می کند، به گفتن دروغ های سفید روی می آورند؛ مانند این جمله: “من نقاشی شما را خیلی دوست دارم.” همان طور که این ظرافت های رفتاری در حال پیشرفت هستند، از طرف دیگر، تمام وقت در مورد دروغ آبی بیشتر و بیشتر یاد می گیرند. مطالعه ای در این مورد نشان می دهد که افراد هر چه سنشان بالا تر می رود و پیرتر می شوند، احتمال بیشتری دارد تا از دروغ آبی استفاده کنند.

از کودکان چینی و از هر کدام از گروه های سنی ۷، ۹ و ۱۱ ساله خواسته شد که یک تیم ۴ نفره برای انجام دادن بازی شطرنج تشکیل دهند، این تیم شامل دو بازیکن باتجربه و دو بازیکن تازه کار بود. هر کلاس تصمیم گرفت قوانین بدون اخطار از طرف داور را زیر پا بگذارد. اما وقتی بعداً از آن ها سوال شد که آیا دستور العمل ها را درست انجام داده اند یا خیر، بچه های بزرگ تر نسبت به بچه های کوچک تر دروغ های بیشتری گفتند. در انتها معلوم شد گروه های سنی پایین تر، دروغ های کمتری را که به نفع شان بوده است، گفته اند. این امر نشان دهنده این است که روحیه و اخلاق افراد با افزایش سن آن ها رشد می کند و بیشتر با این نوع دروغ ها مرتبط می شود. اما همه این ها به معنای این نیست که دروغ گفتن کار خوبی است.

چگونه دروغ گفتن یک گروه، بقیه افراد را هم دروغ گو می کند؟
عبارت ” دروغ آبی ” در مواقعی که به نفع سیاست مداران باشد، به کار گرفته می شود. این دروغ ها به جامعه لطمه می زند و در تمام امور سیاسی جامعه می تواند دخیل باشد. ما همه این دروغ ها را در عمل دیده ایم. یک سیاستمدار می تواند با فریب دادن مردم با آن ها صحبت کند. افراد یک گروه با هم اتحاد دارند و اعتقادات درون گروهی را حفظ می کنند، اما در برخورد با گروه های دیگر دروغ می گویند و این امر به وضوح نشان می دهد که چقدر می تواند این دروغ ها به یک جامعه آسیب برساند. هنگامی که احزاب سیاسی وارد عرصه دروغ گفتن می شوند، شکاف میان آن ها افزایش می یابد. به همین دلیل بسیار مهم است که در قبال دروغ هایی که به یکدیگر می گویند، مسئول باشند؛ حتی اگر این دروغ ها به نفع ما یا افراد دیگری باشند.

 

 

 

منبع


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : مشاوره
ارسال دیدگاه