هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» مشاوره » هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۴:۳۰

 کد خبر: 31013
 94 بازدید

هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند

هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند ذبه نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) شما، هم‌دست راست دارید و هم‌دست چپ، اگر این دو به‌صورت مستقل تصمیم می گرفتند، شما دیگر با این دو دست نمی توانستید کاری را انجام بدهید. اما چون این دو دست خود تصمیم گیرنده […]

هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند

هماهنگی بین پدر و مادر؛ عامل تربیت فرزند

ذبه نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی))

شما، هم‌دست راست دارید و هم‌دست چپ، اگر این دو به‌صورت مستقل تصمیم می گرفتند، شما دیگر با این دو دست نمی توانستید کاری را انجام بدهید. اما چون این دو دست خود تصمیم گیرنده نیستند، بلکه مغز و اراده انسان است که بر دست راست و چپ حکومت می کند و اوست که تصمیم می گیرد، لذا دست‌ها باهم همکاری می کنند و هماهنگ‌اند.

با یک‌‌دست کاغذ می‎گیرید و با یک‌دست می‎نویسید. خیّاط‎ها با یک‌دست پارچه را می‎گیرند، با دست دیگر می‌دوزند. آشپزها با یک‌دست، دیگ را می‎گیرند، با دست دیگر غذا را به هم می‎زنند و چون فرمانده یکی است این دودست این‌چنین باهم همکاری می‎کنند. اگر خدای‌ ناکرده در وجود ما دو فرمانده وجود داشت، معلوم است که چه اتفاقی می‎افتاد!

حال فرض کنید، اگر پدری نسبت به بچه‌ی خود تندی کند، مثلاً بگوید: چرا این کار را کردی؟ آن‌گاه مادر بگوید: اتفاقاً کار بچه درست بوده و خوب کاری هم کرده است. یا یکی به بچه بگوید: تو خیلی بی‎ادب هستی. دیگری به او بگوید: اتفاقاً تو از همه مؤدب‎تر هستی. یکی بچه را بزند و دیگری او را نوازش کند.

چنین برخوردهایی موجب می‎شود که بچه بی‌تربیت بار بیاید. وقتی این‌گونه عمل شود، بچه شکایت پدر را به مادر و شکایت مادر را به پدر می‎برد و ضمن این‌که بین آن‌ها دعوا راه می‎اندازد، خود بچه نیز نسبت به پدر و مادر بی‎اعتقاد و بی‎اعتنا می‎شود.

منبع


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : مشاوره
ارسال دیدگاه