بلایی که کم‌کاری تیروئید بر سرتان می‌آورد ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و سکسولوژی

» پیشنهاد سردبیر » بلایی که کم‌کاری تیروئید بر سرتان می‌آورد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۹:۴۸

 کد خبر: 39267
 93 بازدید

بلایی که کم‌کاری تیروئید بر سرتان می‌آورد

بلایی که کم‌کاری تیروئید بر سرتان می‌آورد به نقل از ( مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی)) یک متخصص داخلی و غدد با اشاره به اینکه عدم درمان تیروئید در کودکان سبب کاهش ضریب هوشی آنها می‌شود، گفت: اختلال خواب، کاهش اشتها و افزایش وزن از نشانه‌های این بیماری در بزرگسالان است.  درباره […]

بلایی که کم‌کاری تیروئید بر سرتان می‌آورد
یک متخصص داخلی و غدد با اشاره به اینکه عدم درمان تیروئید در کودکان سبب کاهش ضریب هوشی آنها می‌شود، گفت: اختلال خواب، کاهش اشتها و افزایش وزن از نشانه‌های این بیماری در بزرگسالان است.

 درباره بیماری کم‌کاری تیروئید اظهار کرد: بیماری کم‌کاری تیروئید یا هیپوتیروئید در جامعه ما بسیار شایع است و از هر ۱۰۰ نفر یک تا ۲ نفر به آن مبتلا هستند.

وی با بیان اینکه کم‌کاری تیروئید در ابتدا با علائمی همچون ضعف، خستگی، کاهش تمرکز و اختلال حافظه همراه است، افزود: با گسترش این بیماری حافظه به شدت مختل شده و پوست این افراد خشک و پوسته پوسته می‌شود همچنین ورم پا، زبر و شکننده شدن موها، و شکننده شدن ناخن، اختلال در خواب، کاهش اشتها و افزایش وزن از جمله نشانه‌های این بیماری است و هرچه این بیماری گسترش یابد و تشخیص یا درمان نشود، شدت بیماری بیشتر و افراد حتی حافظه خود را از دست می‌دهند .

این متخصص داخلی و غدد ادامه داد: کم‌کاری تیروئید با توجه به اینکه در زنان شایع‌تر است سبب شده تا در سن باروری دچار ناباروری و عادت‌ماهانه نامنظم شده و در مواردی سبب بزرگ، حساس شدن سینه‌ها و ترشح شیر در آنها می‌شود و در مردان با کاهش اسپرم همراه است.

هجرتی تاکید کرد: همچنین با پیشرفت بیماری سبب شده تا فرد وارد مرحله کمای تیروئیدی شود و با افت دمای بدن، کاهش سطح هوشیاری، بروز یبوست فرد دچار فلج نسبی شده و علائم روانی همچون افسردگی و اضطراب در فرد بروز می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه کم‌کاری تیروئید در تمامی سنین مشاهده می‌شود، عنوان کرد: بنابراین نوزادان به محض تولد از پاشنه‌پا مورد غربالگری تیروئید قرار می‌گیرند چراکه نادیده گرفته شدن آن سبب کاهش ضریب هوشی کودک خواهد شد.

منبع


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.