جایگزین‌های طبیعی نوشابه در روز‌های گرم سال ⋆ دانشگاه | پزشکی | بیماری | دارو | غذا | سکس | اخبار | ورزش

خبرهای ویژه

» پیشنهاد سردبیر » جایگزین‌های طبیعی نوشابه در روز‌های گرم سال

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۰

 کد خبر: 20163
 54 بازدید

جایگزین‌های طبیعی نوشابه در روز‌های گرم سال

یک متخصص تغذیه گفت: با مصرف نوشیدنی‌های دست‌ساز و طبیعی می‌توان علاوه بر حفظ سلامتی از عوارض مصرف نوشابه های قندی که به وفور در بازار وجود دارد، پیشگیری کرد. (به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) امیر آذرنوش متخصص تغذیه در تشریح دلایل فراموشی استفاده از گیاهان […]

جایگزین‌های طبیعی نوشابه در روز‌های گرم سال
یک متخصص تغذیه گفت: با مصرف نوشیدنی‌های دست‌ساز و طبیعی می‌توان علاوه بر حفظ سلامتی از عوارض مصرف نوشابه های قندی که به وفور در بازار وجود دارد، پیشگیری کرد.

(به نقل از مدیکال نیوز (اخبار پزشکی وسلامت)-انجمن دانشجویان علوم پزشکی بخش اخبار پزشکی:) امیر آذرنوش متخصص تغذیه در تشریح دلایل فراموشی استفاده از گیاهان سنتی اظهار داشت: در جامعه‌ی ما استفاده از چنین محصولاتی آموزش داده نشده و عدم مصرف مواد و گیاهان سنتی ناشی از نقص آموزش است.

وی تاکید کرد: اگر ما در مورد نوشیدنی سلامتی، آموزش هدفمند را آغاز کنیم و درصد آگاهی و شناخت را در مردم بالا ببریم، باعث می‌شود که این موضوع در ذهن افراد ماندگار شود و مسلما میزان تقاضای این نوع نوشیدنی‌ها افزایش پیدا می‌کند و منجر می‌شود که آینده در سبد خرید مردم قرار بگیرد.
 آذرنوش عنوان کرد: در گذشته از نوشیدنی‌های گیاهی به عنوان آرامبخش یا نوشیدنی آرام کننده اعصاب با ترکیب‌هایی طبیعی همچون بابونه و آلوئه ورا استفاده میشد که می‌توانست اعصاب‌ها و روان‌ها را ترمیم کند بنا براین پیشنهاد می‌شود که به مصرف نوشیدنی‌های گیاهی را جایگزین نوشیدنی‌های شکر دار کنند.

وی یادآور شد: مصرف نوشیدنی‌های گیاهی در بازار جایشان خالی است، اما انتظار می‌رود با توجه به ضرر‌های نوشیدنی‌های غیرطبیعی، مصرف نوشیدنی‌های گیاهی رشد صعودی داشته باشد تا خطر‌های تهدید کننده‌ی ناشی از مصرف این نوشیدنی‌های مضر در افراد پیش‌گیری شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه