یک متخصص چشم گفت: پیری چشم عارضه‌ای است که همه مردم بعد از 40 سالگی به آن دچار می‌شوند و باید با مراجعه به پزشک عینک دریافت کنند.

دکتر محمدرضا فرتوک‌زاده با بیان این مطلب افزود: چشم که جوان است می‌تواند هم دور و هم نزدیک را به راحتی ببیند. این روند تا حدود سن ۴۰ سالگی ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: وقتی سن افراد از ۴۰ سالگی می‌گذرد چشم برای تمرکز و دیدن فواصل نزدیک دچار مشکل می‌شود و آرام آرام مجبور است تا برای دیدن اجسامی‌که در فاصله نزدیک ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتری می‌دیده آنها را تا فاصله ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر دور کند.

 

فرتوک‌زاده تصریح کرد: آنقدر این موضوع ادامه می‌یابد که بیمار نمی‌تواند نزدیک را ببیند، معمولا برای این افراد بعد از مطالعه عینک مطالعه داده می‌شود. این بیماری با نمره ۲۵ صدم شروع و تا نمره ۳ بالا می‌رود.

 

این متخصص چشم گفت: از دوره ۴۰ سالگی تا ۷۰ سالگی پیری چشم رخ می‌دهد و نمره چشم بالا می‌رود، البته کسانی که ورزش می‌کنند و تغذیه مناسبی دارند دیرتر پیر شده و در نتیجه دیرتر هم با پیری چشم مبتلا می‌شوند.

 

وی اضافه کرد: پیری چشم ارتباطی با چشم ضعیف ندارد، به این معنا که فردی که دچار ضعف بینایی است می‌تواند هم عینک برای ضعف بینایی خود داشته باشند و هم عینک مطالعه برای پیری چشم.

 

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد